Çfarë ndodhi me Exchange Binance dhe kur ofertat fillojnë

Pavarësisht premtimeve, Binance nuk ka shkuar në internet në mëngjes. Më shumë se një ditë më parë, Puna teknike filloi në bursë, e cila duhet vetëm të të çojë në një “Rënia e përkohshme në produktivitetin,” por në fund u ndal punën e shkëmbimit dhe zvarritur për një periudhë të pacaktuar. Dje, Binance CEO Changpeng Jao ​​ka shkruar në Twitter se ka pasur një vështirësi të paparashikuara në kopjimin e të dhënave, dhe kjo kërkon një ri-sinkronizimin e të dhënave, e cila do të marrë disa orë.

në 8.00 në Berlin, Jao njëherë komentoi mbi situatën, duke thënë se zhvilluesit janë duke u përpjekur tre metoda e sinkronizimit, ndryshme në shpejtësi: 1-2 orë, 5 orë dhe 9 orë respektivisht. Në këtë pikë është e qartë se metodat e shpejtë nuk punojnë. Sipas informatave të fundit, the “validation final të dhënat e” tani është duke u zhvilluar, rifillimin e tregtare pritet në 15.00 në Berlin. Brenda një ore para bursë nuk është në linjë, përdoruesit do të jetë në gjendje për të anuluar urdhrat. veç, ekipi njoftoi se si një shenjë e mirënjohjes për “mbështetja e vazhdueshme”, shkëmbimi do të zvogëlojë komision për 0.03% për transaksion deri në shkurt 24.

Përkundër faktit se Changpeng Jao ​​ka deklaruar në mënyrë të përsëritur se shkëmbimi është në linjë vetëm për shkak të punës teknike, dhe mohoi sulmin hacker, Disa përdorues ende mendoj se është një kollë e thatë. Veçanërisht, Komente nga shkëmbimi janë kërkuar nga John McAfee, duke thënë se “asnjë kompani ka pranuar në sulm hacker deri sa u detyrua.” mbrëmë, McAfee shkroi në Twitter e tij se ai “nuk përpiqet për të mbjellë FUD,” por ai merr dhjetra mesazhe me informacion në lidhje me pirateri në bursë. Për këtë post është bashkangjitur një screenshot, sipas të cilit, nën logon Binance, shkëmbimi gjoja pranon vetë se ai u sulmua. Dhe edhe pse dikush i mbështetur Makafi, shumë akuzoi eksperti crypto e informacionit pa mbështetje dhe dëshmive të dyshimtë: “Foto dërguar nga disa” e verdhe “grup – kështu që ju të provojë faktet?”, “Asnjëherë mos e dëgjuar photoshop? pjekur, “” ju jeni një ekspert i sigurisë. ”

Makafi këmbënguli se ai “vetëm bën një pyetje” dhe si një ekspert i sigurisë e di se “nëse sulmi ka ndodhur dhe përpjekjet për t'u kthyer fonde nuk janë marrë menjëherë, shanset e mbulimit të tyre janë reduktuar në zero brenda 24 orë.” megjithatë, Binance CEO, i cili iu përgjigj shumë tweets, tha se programues ende “shpërndan FUD”, dhe siguroi: “Ne do të provojë se ju jeni gabim.” Në përgjigje të akuzave, Binance postuar një cicërimë me Bitcoins paprekur dhe adresat Ethereum:

Çfarë ndodhi me Exchange Binance?


autor: Richard Abermann


 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *