Ligjvënësit amerikanë për të dëgjuar rastin për zinxhirin e furnizimit blockchain

Ligjvënësit në U.S. Kongresi janë të vendosur për të mbajtur një seancë dëgjimore mbi përdorimin e teknologjisë së blockchain së në zinxhirët e furnizimit globale javën e ardhshme.

Dy nënkomitetet e të U.S. Komitetit për Shkencë, Hapësirë ​​dhe Teknologji – për Hulumtime dhe Teknologji, dhe Mbikëqyrja – do të takohen në maj 8, një njoftim i publikuar rishtazi zbulon. Seanca ka të drejtë “Leveraging blockchain teknologjinë për të përmirësuar Furnizim Chain Management dhe Combat falsifikuara mallrave.”

Seanca e javës së ardhshme është i pari për të grihë në në një rast të veçantë të përdorimit – menaxhimit të zinxhirit të furnizimit – që ka interes mori nga një numër i korporatave të mëdha në mbarë botën.

 

5 komente

  1. Sigurisht si web site tuaj mirëpo ju duhet të kontrolloni gabimet ortografike në mjaft disa prej postimeve tuaja. Një numër i tyre janë plot me çështjet ortografike dhe unë për të gjetur atë shumë i mundimshëm për të të treguar realitetin pastaj përsëri unë do të me siguri do të kthehem përsëri.

  2. Një diskutim interesant është me vlerë koment. Unë mendoj se ju duhet të shkruani më shumë për këtë temë, ajo nuk mund të jetë një temë tabu, por në përgjithësi njerëzit nuk janë të mjaftueshme për të folur në tema të tilla. Të ardhshëm. Gëzuar

  3. Kjo është me të vërtetë një pjesë e madhe dhe e dobishme të informacionit. unë?|m lumtur që ju thjesht të përbashkët këtë informacion të dobishëm me ne. Ju lutemi të na mbajnë deri në datën si kjo. Faleminderit për ndarjen.

  4. Pershendetje miku im! Unë dua të them se ky artikull është awesome, e bukur e shkruar dhe përfshijnë infos afërsisht të gjitha jetike. Unë do të doja të shihja më shumë postime si ky.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *