St. Louis Rezerva Federale: Bitcoin është si rregullt Valuta

Rezervë Banka Federale e St. Louis ka dhënë disa validation të profilit të lartë për një premisë bazë të Bitcoin dhe cryptocurrencies tjera. Një postim në blog gjatë kësaj jave në bazë të një letër të mëparshme kërkimore Fed tha se "njësitë Bitcoin nuk kanë vlerë të brendshme", - por ka shtuar se monedhat ", të tilla si U.S. dollar, Euro, dhe Frank zvicerane . . . nuk kanë vlerë të perceptuar ose. "

hulumtuesit ushqyer theksojnë, që decoupling nga standardit të arit në fillim të viteve 1970, Pothuajse të gjitha monedhave rezervë globale mbështeten në asgjë, por besimi për të funksionuar si një mjet shkëmbimi vlerës.

Posti vazhdon të argumentojë se "ka një furnizim të kufizuar" e dy parave të gatshme dhe Bitcoin. Edhe pse pas e FED-së pranon aftësinë e saj për të zgjeruar ofertën e parasë.

 

5 comments

  1. I’m not sure exactly why but this blog is loading extremely slow for me. Is anyone else having this issue or is it a problem on my end? I’ll check back later and see if the problem still exists.

  2. You are actually a excellent webmaster. The web site loading speed is amazing. It sort of feels that you are doing any distinctive trick. gjithashtu, The contents are masterpiece. you have done a excellent process on this topic!

  3. Thanx for the effort, keep up the good work Great work, I am going to start a small Blog Engine course work using your site I hope you enjoy blogging with the popular BlogEngine.net.Thethoughts you express are really awesome. Hope you will right some more posts.

  4. I have been browsing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me. Per mendimin tim, if all website owners and bloggers made good content as you did, the internet will be a lot more useful than ever before.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *