Ministri i Koresë së Jugut i Financave: Kripto kërcënon Sistemit Fiat

Ministri i Financave të Koresë së Jugut njihet kripto si një kërcënim për sistemin tradicional fiat.

Kim Yong-jin, Zëvendësministri i Koresë së Jugut i Strategjisë dhe Financave, komentoi këtë javë gjatë një konference financiar në Seul:

"cryptocurrencies si Bitcoin… i cili udhëhoqi një investim dhe flluskë spekulative në fillim të këtij viti, kanë stabilizuar dhe janë duke udhëhequr dy autoritetet dhe investitorët të vënë në pikëpyetje themelet e sistemit fiat. Banka qendrore duhet të marrë parasysh shfaqjen e metodave alternative të pagesës të tilla si cryptocurrencies si një kërcënim për ekzistencën e sistemit tradicional Fiat ".

 

3 komente

  1. You could certainly see your skills in the work you write. The arena hopes for more passionate writers like you who are not afraid to say how they believe. At all times follow your heart.

  2. This article is actually a fastidious one it assists new web viewers,
    who are wishing in favor of blogging.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *