Scientist.com nisur një platformë të verifikimit të të dhënave të bazuara në blockchain

Scientist një treg online për kërkime jepen, ka nisur një platformë të verifikimit të të dhënave të bazuara në blockchain, kompania njoftoi të hënën.

The “DataSmart” Platforma do të lejojë bioteknologjia dhe farmaceutike kompanitë për të treguar vërtetësinë e të dhënave të paraqitura në mënyrë elektronike kërkimore për rregullatorët – në mënyrë të veçantë atë që kompanitë e marrë gjatë fazave paraklinike dhe klinike të zhvillimit të drogës.

“Në hulumtimet e BIOPHARMA ne kemi nevojë për teknologji blockchain për të verifikuar dhe vërtetuar zinxhirin e furnizimit dhe për të siguruar integritetin e të dhënave të hulumtimit,” Chris Petersen, CTO Scientist.com dhe themeluesi tha në një deklaratë.

4 comments

  1. Undeniably imagine that that you said. Your favourite reason appeared to be at the web the easiest factor to be mindful of. I say to you, I certainly get annoyed whilst people think about issues that they just do not realize about. You managed to hit the nail upon the top and outlined out the entire thing with no need side effect , folks could take a signal. Will likely be again to get more. Faleminderit

  2. You are my intake, I possess few blogs and sometimes run out from post :). “The soul that is within me no man can degrade.by Frederick Douglas.

  3. I’m not that much of a online reader to be honest but your blogs really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your website to come back down the road. Many thanks

  4. Hiya very nice site!! Guy .. Beautiful .. Superb .. I will bookmark your web site and take the feeds also…I am glad to find so many useful information here in the put up, we’d like develop more techniques on this regard, thank you for sharing. . . . . .

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *