Salesforce CEO njofton planet për produktin blockchain

Salesforce është duke punuar në një produkt të bazuar në teknologjinë blockchain, CEO i kompanisë cloud computing ka zbuluar.

Marc Benioff, i cili themeloi kompaninë në 1999, tha “Unë kam qenë duke menduar shumë për atë që është strategjia Salesforce-së rreth blockchain, dhe ajo që është strategjitë Salesforce-së rreth cryptocurrencies dhe se si ne kanë të bëjnë me të gjitha këto gjëra,” ai tha.

Duke mos dhënë detaje mbi produktin e ardhshëm, Benioff tha se ai shpreson të “kanë një blockchain dhe cryptocurrency zgjidhje për Salesforce dhe për të gjithë klientët tanë” para Dreamforce – një konferencë kompania do të presë në San Francisko në shtator. 25.

Salesforce është më i njohur për softuerin e saj cloud computing për marrëdhënie të menaxhimit të konsumatorëve. Kompania e bëri $10.5 miliardë në të ardhura në vitin që përfundon Jan. 31.


Join Salesforce kryetar dhe CEO Marc Benioff dhe bashkë-themelues Parker Harris për një Fireside Chat mërkurën pasdite. Sillni pyetjeve tuaja dhe për të marrë përgjigje të dorës së parë nga themeluesit e salesforce.com

Fireside Chat with Marc Benioff and Parker Harris

 


 

një koment

  1. You really make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be actually something which I think I would never understand. It seems too complex and very broad for me. I am looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *