strukturë e re në Quebec fillon operacionet minerare Bitcoin

Marathon Patent Group, inc. njoftoi se ka filluar të minierave Bitcoin në objektin e saj të ri në Quebec.

më shkurt 8, 2018, Kompania njoftoi se kishte blerë 1,400 (“Antminer S9s”) dhe më shkurt 15, 2018 Kompania njoftoi se kishte dhënë me qira 26,700 këmbët katror të hapësirës qendër të dhënave në Quebec, Kanadë.

Merrick Okamoto, Zyrtar i Përkohshëm Ekzekutiv i maratonë tha, “Njoftimi i sotëm paraqet një moment historik për kompaninë.”

Marathon është parë një kompani IP licencimi. Pas blerjes së GBV, kompania e kombinuar do të fokusohet në zhvillimin e biznesit të ri DHBGJ-së që përfshin ekosistemin blockchain dhe gjenerimin e pasurisë dixhitale. GBV është e fokusuar në asetet dixhitale minierave dhe ka për qëllim për të shtuar pajisje të specializuara kompjuterike për të zgjeruar aktivitetet e saj i cili do të përfshijë minierave asetet e reja dixhitale.


Shkruaj: Sara Bauer


 

një koment

  1. Zufaellig bin ich auf eurem Portal gelandet und muss
    sagen, dass mir diese vom Design und den Informationen richtig gut gefaelt.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *