shkëmbimet Korean kripto fillojnë vetë përpjekje rregullimit

shkëmbimeve të mëdha të Koresë së cryptocurrency kanë ngritur rregulla për të nxitur transparencën.

Në një konferencë shtypi në Seul të martën, udhëheqësit e 14 shkëmbimet kripto vendas duke përfshirë Bithumb, Upbit dhe OKCoin njoftoi rregullat. Ata janë anëtarë të Shoqatës blockchain Korea.

Shoqata do të inspektojë sistemin e të 14 shkëmbimet dhe nëntë të ardhurve për të parë nëse sistemet e tyre të përmbushur rregullat. Megjithatë inspektimi mund të ketë një ndikim të kufizuar për shkak se rregullat nuk janë ligjërisht të detyrueshme.

Anëtarët janë menduar të paraqesin raporte të vetë-inspektimit në shoqatë me 8 maj. Nga ana e saj, shoqata do të fillojë inspektimin e saj të anëtarëve duke filluar nga 1 maj.

“Rregullat janë kërkesat themelore për të siguruar transaksionet transparente crypto,” tha një zyrtar shoqatë.

 

3 komente

 1. Terrific work! This is the type of info that should be shared around the net. Shame on Google for not positioning this post higher! Come on over and visit my site. Thanks 🙂

 2. Hello there, I found your web site by means of Google whilst searching for a comparable topic, your web site came up, it looks good.

  I have bookmarked it in my google bookmarks.
  Hello there, just changed into alert to your weblog thru Google, and located that it’s truly informative. I am gonna be careful for brussels.
  I’ll appreciate in case you continue this in future. A lot of folks can be benefited out of your writing. Gëzuar!

 3. Usually I don’t read article on blogs, however I would like to say that this write-up very forced me to try and do so!
  Your writing style has been amazed me. Faleminderit, quite nice article.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *