Iran zyrtarisht ndalon përdorimin e cryptocurrencies

Një gazetë iraniane thotë se Banka Qendrore e vendit ka ndaluar zyrtarisht përdorimin e cryptocurrencies në transaksionet financiare.

Ky veprim shihet si pjesë e përpjekjeve të diktaturës teokratike për të kontrolluar tregun e parasë, pasi Rial goditur një kohë të gjitha të ulët në fillim të këtij muaji.

Raporti i së hënës nga Donya-e Eqtesad përditshmja thotë se ndalimi zbatohet për të "gjitha qendrat monetare dhe financiare të vendit,"duke përfshirë bankat, institutet financiare dhe zyrat e këmbimit valutor.

 

4 komente

  1. I was looking through some of your articles on this site and I think this web site is very informative! Retain posting.

  2. I’m also commenting to let you understand what a superb experience my friend’s princess found going through your web page. She figured out lots of things, which include what it is like to possess a very effective teaching mood to make the mediocre ones with ease comprehend a variety of very confusing subject matter. You really exceeded our expectations. Thank you for providing those great, i sigurt, informative and in addition cool tips about your topic to Janet.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *