ndërmjetësi të sigurimit Marsh punon me IBM në platformën blockchain

kënetë, një udhëheqës global në ndërmjeshtësi sigurimit dhe rrezikut zgjidhjeve të menaxhimit të, në bashkëpunim me IBM, MARRËVESHJE, dhe ISN, njoftoi sot zgjidhjen e parë komerciale blockchain për vërtetimin e sigurimit.

"Industria e sigurimeve ka qenë i varur nga certifikatat letër e sigurimit, populluar me dorë nga një agjent të sigurimit "

Duke përdorur teknologjinë blockchain, Marsh është krejtësisht transformuar certifikatën e procesit të sigurimit nga komplikuar dhe manuali të efektshëm dhe transparent, duke lejuar klientët për të përshpejtuar funksionet e nevojshme të biznesit të tilla si punësimin e kontraktorëve dhe transferimin e rrezikut, ndërsa rritjen e mbulimit siguri.


burim: Businesswire.com

2 comments

  1. Admiring the persistence you put into your website and detailed information you provide. It’s great to come across a blog every once in a while that isn’t the same old rehashed material. Excellent read! I’ve bookmarked your site and I’m including your RSS feeds to my Google account.

  2. Thanks for the sensible critique. Me & my neighbor were just preparing to do some research about this. We got a grab a book from our area library but I think I learned more from this post. I’m very glad to see such magnificent info being shared freely out there.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *