Eidoo Exchange Hybrid

Eidoo sjell një shkëmbim hibrid dhe multicurrency Wallet në botë cryptocurrency

Ndërsa bota crypto vazhdon të zgjerohet, bëhet e qartë se nuk do të ketë një cryptocurrency vetme universale. Ndërsa Bitcoin është një prej monedhave dixhitale më të njohura, Ethereum është i shpejt fiton terren.

Për shembull, Një raport i fundit nga Ratings Weiss ka klasifikuar dhjetëra cryptocurrencies bazuar në një numër të metrics, dhe Ethereum ka marrë një vlerësim më të lartë se Bitcoin. Por ndërsa Ethereum dhe cryptocurrencies të tjera janë duke u bërë më të dëshirueshme, Pronarët e kripto tani duhet një aplikim të vetëm për të përfituar nga të gjitha produkteve financiare në një vend.

Eidoo Exchange Hybrid

fillimin Eidoo zviceran e ka zgjidhur këtë problem duke krijuar një app celular që shërben si një çantë dixhital për Bitcoin, Ethereum dhe të gjithë argumentet ERC20. veç, Eidoo vepron si një shkëmbim hibrid që lejon përdoruesit për të shitur, blej, të nxjerrë dhe të konvertohet cryptocurrencies në një platformë.

ndërveprim thjeshtuar Blockchain

Eidoo ka për qëllim për të lehtësuar ndërveprimin midis blockchain dhe përdoruesit e tij në mënyrë që të përqëndrohet në cryptocurrency. Eidoo e bën këtë duke siguruar një-për-përdorim të lehtë aplikimin me një “human-to-blockchain” Ndërfaqja e projektuar për të gjitha nevojat cryptocurrency. Kjo do të bëjë kompleksitetin e botës kripto më të lehtë për të menaxhuar.

Një nga përfitimet kryesore të Eidoo është se lehtësinë e përdorimit është e bazuar në thjeshtësi dhe kontrollin. Pasi përdoruesit të shkarkuar Mobile App Eidoo, ata mund të mbështetur të gjitha llogaritë e tyre multi-aseteve dhe adresat si dhe çelësat e tyre nënshkrim. Eidoo thjeshton dhe mbron kuletat duke i lejuar përdoruesit për të hyrë cryptocurrencies e tyre në një vend me një fjalëkalim të përbërë nga 12 fjalë. Në rast urgjence, Eidoo gjithashtu ofron një “mjet shërim” që lejon përdoruesit të lehtë të japë shenjat e tyre?.

veç, Eidoo ka bërë të ditur në një blog post se portofolin Eidoo do të bëhet së shpejti “hypersmart” duke integruar algoritme inteligjencës nga kompania zvicerane ORS SA. Kjo i lejon përdoruesit për të përdorur Eidoo automatikisht algoritme AI kur tregtare dhe investuar asetet crypto bazuar në preferencat e tyre dhe profilet e rrezikut.

Një tjetër mënyrë për të dalluar veten nga shkëmbimet e tjera të njohura të monedhës kripto është të zbulojë automatikisht argumentet ERC20. Sipas letër të bardhë Eidoo, ajo aktualisht nuk është e mundur për të zbatuar emrat unike dhe simbolet në argumentet ERC20, do të thotë se përdoruesit mund të krijojë argumentet e reja që kanë të njëjtin emër ose simbol, si ai ekzistues. megjithatë, kjo bëhet problematike për përdorim të lehtë dhe të sigurt të një portofol. Portofolin Eidoo zgjidh këtë problem duke zbatuar një indeks të veçantë që grupet argumentet lëshuar nga kompanitë me argumentet e ligjshme. Argumentet që nuk janë të përfshira në këtë indeks të veçantë janë shënuar si “pabesueshëm” për të ndihmuar njerëzit të shmangur mashtrimin.

Një shkëmbim hibrid

Përveç portofolin e saj multi-monedhën, Eidoo shërben si një treg hibride e aksioneve që pritet të nisë në javët e ardhshme. aktualisht, dy ekipe – një ekip Ethereum dhe një ekip Bitcoin – janë duke punuar në aplikacione dhe evoluon shkëmbimin Eidoo.

Palë e parë e cryptocurrencies dispozicion në Bursë Eidoo është EDO / ETH (EDO është shenja Eidoo). më pas, ERC20 çifte simbolike janë raportuar të jenë të filluar.

Arkitektura hibrid i Eidoo shkëmbim lejon përdoruesit të lehtë të mbajtur kontroll të plotë mbi fondet e tyre. llogaritë e përdoruesve janë të bazuara në një kontratë zgjuar nga Ethereum ku argumentet janë vendosur. Kjo parandalon shkëmbimin nga të pasur akses të paautorizuar në agjentin e përdoruesit. Kontratat Ethereum zgjuar janë përdorur edhe për të zgjidhur dhe për të përfunduar tregton.

Eidoo Exchange gjithashtu përdor një libër urdhër off-zinxhir dhe një server për të siguruar përdoruesit përfundimtarë me përvojën njohur të shkëmbimit tradicionale. Përdoruesit do të jetë në gjendje për të krijuar sa më shumë urdhra si bilanci i tyre tregtimit lejon, dhe ata nuk do të jetë i ngarkuar deri në një urdhër është pajtuar dhe ekzekutuar në Ethereum (Kontratat zgjuar kontrolloni pajtimin).

Ky proces ndihmon të sigurojë nivele të shumta të sigurisë duke reduktuar koston e gazit në zinxhirin. Kjo tregon se si një qasje hibrid në të ardhmen do të jetë një zgjidhje e mirë shkallë për shkëmbimin.

Si me platforma të decentralizuara, transaksionet midis purses pritet gjithashtu të ketë këmbime atomike. Kjo do të thotë se operacionet tregtare mund të bëhet vetëm me një shkëmbim të plotë; Përndryshe asgjë nuk do të ndodhë.

Është gjithashtu me vlerë duke vënë në dukje se përdoruesit që hapin Exchange Eidoo për herë të parë do të kërkohet për të bërë një transaksion të vogël ETH për të mbuluar tarifat Ethereum blockchain dhe aktivizuar Marrëveshjen e zgjuar për të mundësuar shkëmbimin në llogari të mundësuar.

Ç'pritet më tej?

Ndërsa në qoftë se një portofol multi-monedhës dhe një shkëmbim hibrid nuk ishin të mjaftueshme, Eidoo planifikon të zbatojë një treg i decentralizuar dhe kartë debiti në të ardhmen e afërt. Si zhvillohet kripto botërore, Eidoo njeh rëndësinë e përmirësimit të dy teknologjinë dhe përvojën e përdoruesit për të bërë rrjedhë cryptocurrency dhe të arritshme.


Shkruaj: Richard Abermann


 

5 komente

  1. Hello, is anybody here interested in online job?
    It’s simple survey filling. Even $10 per survey (ten minutes duration).
    If you are interested, send me email to hansorloski[në]gmail.com

  2. Wonderful goods from you, njeri. I’ve understand your stuff previous to and you are just extremely magnificent. I really like what you have acquired here, really like what you are saying and the way in which you say it. You make it enjoyable and you still care for to keep it smart. I can not wait to read much more from you. This is actually a terrific web site.

  3. I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was good. I do not know who you are but certainly you are going to a famous blogger if you aren’t already 😉 Cheers!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *