kripto News 29.10.2018

startups blockchain izraelitë kanë trefishuar këtë vit për 200

Tani ka më shumë se 200 -Bazuar Blockchain bizneset në Izrael, sipas një raporti nga Shoqata izraelite blockchain. Shoqata Blockchain pretendimet që të paktën 57 startups izraelite DLT janë përdorur Blockchain të prishin teknologjinë financiare të vendit (FINTECH) ekosistem ndërsa 37 Firmat janë të përqendruar në Protokollet sektorët / Core Infrastrukturës dhe disa të tjerë operojnë në sektorin e sigurisë të ekonomisë.

Themelues Partner i izraelit Blockchain Shoqatës romake Gold tha se "ekosistem izraelite Blockchain është aktualisht përjeton si një nxitje dhe një transformim…më shumë lojtarë institucionale kanë filluar të hyjnë në treg. Në esencë, tregu po kalon vetë-pastrimit "


Bitcoin këmbimit Bitstamp fituar nga lojrave grupit NXC

shkëmbimin cryptocurrency Bitstamp ka qenë e fituar nga NXMH, një firmë e investimeve me bazë në Belgjikë dhe në pronësi të Koresë së Jugut NXC konglomerat. Firma mori një pjesë të pronësisë shumica përmes marrëveshjes. Bitstamp CEO Nejc Kodrič do të mbajë një pjesë të pronësisë pakicë dhe të vazhdojë drejtimin e operacioneve. Kompania NXMH-së mëmë, NXC, zotëron gjithashtu shkëmbimin cryptocurrency Koresë së Jugut Korbit, dhe është zhvilluesi më i madh i Koresë së Jugut game.

Bitstamps CEO tha se konsumatorët nuk do të shohin ndonjë ndryshim të menjëhershëm në shërbime & se shkëmbimi ka një plan ekzistues për përmirësim, e cila ka për qëllim që të rrinë në për momentin. Në një deklaratë, Menaxheri i investimeve NXMH Hendrik Ghys tha “Bitstamp është një nga më të vjetra dhe më të respektuara shkëmbimeve cryptocurrency dhe ne shohim potencialin pozitiv të rritjes si industria vazhdon të zhvillohet … Ne fituar Bitstamp sepse ne e shohim atë si një strategjik, investim afatgjatë.”


shkëmbimin e vogël kanadez Bitcoin thuhet tërheq scam dalje me përdoruesit e fondeve

Një shkëmbim i vogël Bitcoin bazuar në Alberta, Kanadë, ka shkuar jashtë linje. Para faqe tyre Twitter shkoi jashtë linje, MapleChange kishte njoftuar në Twitter se ata kishin “nuk ka më shumë fonde për të paguar të gjithë përsëri. "Shkëmbimi tha se një" bug "kishte mundësuar" disa njerëz "të tërheqë të gjitha të fondeve në shkëmbim. Disa mund të kujtojnë një kohë kur Mt. Gox pretenduar probleme të ngjashme. $6 milion në përdoruesit fondet mungojnë.

Llogaria Twitter shkëmbimi relativisht i vogël ka vetëm ~ 2.000 pasuesit. Shumë njerëz janë duke thënë se MapleChange "hack" ka të gjitha shenjat e një scam dalje. së pari, shkëmbimi thuhet se është në borxh. 2nd, menjëherë pas hack shkëmbimi fshihen të gjitha mediat sociale, efektive krejtësisht të zhdukur. Domain vetë, regjistruar në GoDaddy nga një "Flavius ​​P,"Nuk konsiderohet si “quajtur profesionalisht.” Gjithashtu, kohën e “kollë e thatë” ishte mëngjes herët të dielën në mëngjes kur njerëzit janë në gjumë.


Raporti Kraken Daily Market për 28.10.2018

Ushdt
$.99
↑ 0.11%
$20.2M
BTC
$6,395
↓ 0.22%
$9.25M
ETH
$201.8
↑ 0.11%
$5.32M
XRP
$0.4561
↑ 0.14%
$2.62M
XMR
$103.22
↓ 0.74%
$851,309
ICN
$0.359
↑ 0.34%
$402,378
BCH
$434.71
↑ 0.21%
$331,375
REPS
$14.84
↑ 9.20%
$331,167
LTC
$51.40
↓ 0.23%
$297,156
EOS
$5.38
→ 0.00%
$202,706
XLM
$0.2315
↑ 1.02%
$193,113
KZZ
$122.1
↑ 1.97%
$185,673
ETJ
$9.54
↓ 0.21%
$165,646
mln
$12.31
↓ 12.3%
$72,898
DASH
$154.6
↑ 1.16%
$65,058
doxh
$0.0041
↓ 0.10%
$50,429

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$40.5M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


kripto News 29.10.2018


 

përvojat Hashflare

 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *