kripto News 26.10.2018

Gjykata kineze arbitrazhit sundon Bitcoin është e mbrojtur me ligj si pronë

Një gjykatë kineze arbitrazhit ka vendosur se pavarësisht nga shtetet bankat qendrore të ndaluar në tregtimin cryptocurrency, Bitcoin duhet ende të jenë të mbrojtura me ligj si një pronë me vlera ekonomike. Gjykata Shenzhen e Arbitrazhit Ndërkombëtar ka publikuar një analizë të rastit nëpërmjet WeChat, detajon vendimin e saj në një mosmarrëveshje fundit ekonomike që përfshiu një kontratë biznesi në lidhje me posedimin dhe transferimin e aseteve kripto.

Arbitri ka deklaruar se nuk ka ligj në Kinë aktualisht që ndalon posedimin e Bitcoin dhe transaksionet e saj në mes të individëve. Me tutje, ajo tha se nuk duhet të ketë vështirësi teknike në dërgimin Bitcoin për aq kohë sa ka një adresë Bitcoin dhe çelësin privat. Gjykata arriti në përfundimin se, nëse Bitcoin është një tender i ligjshëm apo jo, nuk ka ndikim në faktin se pronësia Bitcoin duhet të mbrohen me ligj bazohet në ligjin e kontratës Chinas, duke shtuar: “Bitcoin ka natyrën e një prone, e cila mund të jetë në pronësi dhe të kontrolluara nga partitë, dhe është në gjendje të ofrojë vlerat ekonomike dhe përfitime.”


Blockchains re portofolin hardware lejon kripto për tregtimin e kripto

blloku zinxhir, një nga më të vjetra ofruesit software portofolin në industrinë cryptocurrency po nis produktin e saj të parë hardware. Në partneritet me Ledger, ata filluan të marrë urdhra për një pajisje handheld quajtur lockbox ri, e cila fillon të anijeve muajin e ardhshëm. CEO Blockchain dhe bashkë-themelues Peter Smith, tha se përveç ruajtjen e fondeve offline si pajisje të tjera, ai do të lehtësojë kripto-te-kripto tregton përmes Swap, brokerimi Companys amtare, e cila është duke filluar javën e ardhshme.

Blockchain CEO vazhdoi duke thënë “Për NE, Whats të vërtetë e rëndësishme tani është për të marrë produktin në një pikë ku ju nuk keni nevojë vende të tjera për të përfunduar veprimet tuaja të përdoruesit në kripto.” Presidenti Ledger Pascal Gauthier tha “Me produktet tona, ju mund të shkoni nga të ftohtë për ruajtje të nxehtë në një rrahje zemre dhe pajisja nuk do të zbulojë çelësin, kështu që do të thotë se ajo hap rrugët shumë, veçanërisht për tregtarët.”


Sony zhvillon contactless hardware kripto portofolin

gjiganti elektronik Sony ka zhvilluar teknologji për të ndihmuar përdoruesit cryptocurrency ruajtur pasuritë e tyre më të sigurtë, dhe kjo teknologji mund të vijnë së shpejti për të ruajtur pranë jush. Konglomerati Japanese tech njoftoi se ndarja e saj Computer Science Laboratories (Sony CSL) kishte zhvilluar një kuletë hardware cryptocurrency që mund të përdoret për të ruajtur Bitcoin dhe aktive të tjera digjitale në një mjedis të sigurt offline duke e mbajtur komoditetin e sistemeve më pak të sigurtë në internet magazinimit kripto.

Ndryshe nga kuletat konvencionale hardware cryptocurrency si Trezor One dhe Ledger Nano S, e cila lidhet me përdoruesit e kompjuterit apo pajisje të lëvizshme duke përdorur një kabllo USB, Sony CSLs portofolin do të ruajë Butonat private në një karte contactless IC, duke bërë të mundur e përdoruesit për të lehtë të nënshkruajë transaksioneve nga një pajisje NFC-enabled celular.


Raporti Kraken Daily Market për 25.10.2018

BTC
$6,400
↓ 0.38%
$22.7M
ETH
$200.0
↓ 0.57%
$11.1M
XRP
$0.4559
↓ 0.22%
$5.55M
Ushdt
$.98
↑ 0.11%
$1.86M
BCH
$436.47
↓ 0.42%
$987,329
ICN
$0.325
↓ 8.90%
$621,829
XMR
$105.53
↓ 0.72%
$492,005
LTC
$51.97
↑ 0.02%
$449,805
KZZ
$124.5
↑ 0.71%
$405,413
EOS
$5.33
↓ 0.37%
$336,620
XLM
$0.2347
↓ 0.74%
$223,211
REPS
$13.58
↓ 5.56%
$200,352
ETJ
$9.59
↓ 0.93%
$199,206
DASH
$154.3
↓ 1.16%
$161,531
GNO
$19.6
↓ 1.61%
$73,083
doxh
$0.0038
↓ 3.12%
$70,065

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$45.5M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme
kripto, EUR, USD, JPY, CAD, GBP


kripto News 26.10.2018


Bitcoin Cards

 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *