kripto News 24.10.2018

Nasdaq fiton patentë për shërbimin e lajmeve blockchain bazuar

Nasdaq ka fituar një patentë përshkruan se si Blockchain mund të përdoret për të nxjerrë informata, si pjesë e një shërbimi teli. Patentë amerikane shpjegon se si një Blockchain mund të përdoret për të sigurt lirimin informacion në kohë të ndjeshme kur është e nevojshme. patentë NASDAQ-së përshkruan një platformë blockchain që mund të shfrytëzojnë kontrata të zgjuar për të përfshirë një numër të encryption dhe punës karakteristika, duke ruajtur një regjistër që bëhet më e vështirë për të ndryshuar me kalimin e kohës.

Shtetet patentë “Qasja në informatat e ndjeshme që është ruajtur në blockchain mund të përfshijë një kërkesë multi-nënshkrim që është pjesë e Scripts ngulitur që përbëjnë një transaksion të caktuar blockchain. Marrësit e synuara të informacionit, atëherë mund të ndërfaqe të drejtpërdrejtë me blockchain në kohë të caktuar, për të hyrë në informacion që është ruajtur në mënyrë të sigurt,”


Japans SBI për të nisur portofolin e ri crypto

Japanese shërbimet financiare gjigant SBI Group ka partneritet me një fillimin blockchain sigurisë për të zhvilluar një portofol dixhital për shkëmbimin e saj nisur kohët e fundit kripto. SBI nisur VCTRADE në qershor të jetë i pari i Japonisë bank-mbështetur, këmbimit cryptocurrency qeveri-licencuar.

Yoshitaka Kitao, drejtor përfaqësues, president dhe CEO i SBI Holdings, tha “Pas hetimeve të gjera, Ekipi ynë hulumtim i sigurisë përcaktohet firma prag bazuar në llogaritje shumëpartiak (MPC) ofruar nivelin e dëshiruar të sigurisë, performanca, dhe scalability e nevojshme për të menaxhuar transaksionet për rritje SBI Virtuale monedhave bazën tonë të konsumatorëve.” Duke thënë se “Pjesa më e madhe” hacks e kripto që nga viti 2014 ishin poshtë për sigurinë e dobët kryesore, Sepior pohoi se teknologjia e saj portofolin “eliminon nevojën për çdo pajisje apo subjekti të posedojë tërë çelësin privat në çdo kohë, duke e bërë atë në mënyrë efektive të pamundur për një sulm të rezultojë në vjedhje kryesore.”


Forbes nis crypto ndjekja e internetit

Forbes CryptoMarkets përmban në kohë reale të çmimit dhe volumit informacion mbi cryptocurrencies bashku me indekset kripto. Forbes CryptoMarkets Ekipi i shkencëtarëve të dhënave dhe programuesit janë leveraging një gamë të gjerë të burimeve të të dhënave sasiore, duke përfshirë edhe shkëmbimet cryptocurrency dhe burimeve blockchain dhënave, për të sqaruar dhe paraqesin një të plotë, pamje në kohë reale i cryptocurrency dhe ekosistemit blockchain.

Jim Preissler, CEO i trade.io dhe Drejtor Ekzekutiv i Forbes CryptoMarkets tha se "Forbes është më i respektuar markë media të biznesit në botë, dhe partneriteti ynë na lejon për të sjellë të njëjtat standarde të larta të cilësisë në këtë industri cryptocurrency.”


Coinbase miratuar për shërbimin e kujdestarisë kripto në Nju Jork

Coinbase ka marrë miratimin nga rregullatorët New York për të formuar një firmë kualifikuar kujdestarie për cryptocurrencies. Departamenti New York i Shërbimeve Financiare dhënë kërkesë Coinbases për të krijuar kujdestarinë Coinbase Trust Company LLC, si dhe miratimin e Coinbase Trust për të ofruar shërbime të kujdestarisë për Bitcoin, Litecoin dhe të tjerët.

COO Coinbase dhe president Asiff Hirji vlerësoi veprim, duke vënë në dukje se NYDFS ka qenë “një avokat i fortë” per “Rritja përgjegjës i industrisë cryptocurrency.”


Raporti Kraken Daily Market për 23.10.2018

BTC
$6,396
↓ 0.24%
$30.7M
ETH
$201.1
↓ 0.08%
$13.2M
XRP
$0.4450
↓ 1.09%
$4.86M
Ushdt
$.97
↓ 0.05%
$2.51M
BCH
$438.78
↓ 0.83%
$1.96M
XMR
$108.11
↑ 3.84%
$1.29M
LTC
$52.14
↑ 0.66%
$611,743
EOS
$5.36
↑ 0.75%
$591,974
ETJ
$9.76
↓ 1.41%
$540,815
KZZ
$119.3
↓ 1.36%
$490,516
XLM
$0.2393
↓ 0.15%
$311,857
DASH
$152.3
↑ 1.11%
$174,983
ICN
$0.360
↓ 2.36%
$90,112
doxh
$0.0042
↓ 2.62%
$75,931
REPS
$13.31
↑ 2.23%
$62,633
mln
$11.19
↑ 4.29%
$29,934

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$57.5M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


kripto News 24.10.2018


 

Wallet ftohtë

 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *