kripto News 23.10.2018

Një P2P Blockchain fillimin energjisë fiton miliona në konkurrencë Richard Bransons teknologjisë

fuqia Ledger, një kompani nga Perth që përdor një rrjet të energjisë të bazuar tërësisht në teknologjinë blockchain, ishte fituesi i ngjarjes mbajtur më sipërmarrësit Miliarderi Karaibe ishull. "Validation e saj se ajo që po bënin është kuptimplotë dhe njerëzit të shohin një vlerë të jashtëzakonshme në potencialin për mënyrën se si ne mund të bëjë Renewables një pjesë më të madhe të sistemit energjetik” ekipi fitues ka thënë.

Fuqia Ledger përdor teknologji blockchain për të ofruar me kosto të ulët, burimet e ripërtëritshme të energjisë elektrike për klientët e saj nëpërmjet peer-to-peer tregtare, në vend se të ofruesve të mëdha të energjisë. Përbashkët themeluesi Dave Martin tha se "ishin tani drejtimin e një microgrid me partnerët në Bangkok, janë duke kërkuar në zhvillimin e një central të energjisë virtuale. Për ne është rreth demonstruar se si teknologjia jonë mund të përdoret për të zgjidhur problemet e botës reale si në ekonomitë në zhvillim, si dhe në ekonomitë e parë botërore ".


Pronarët NYSE Bitcoin ardhmes treg hap 12 dhjetor

Bakkt Bitcoin ardhmes përditshme kontratat zyrtarisht do të fillojë të tregtimit më 12 dhjetor, 2018, sipas një njoftimi nga pronari i Bursës së Nju Jorkut. Përveç kësaj për të ofruar të ardhmen Bitcoin, CEO Kelly Loeffler thotë Bakkts infrastruktura ofron zgjidhje për blerjen, shitjes, ruajtjen dhe shpenzimet asetet dixhitale.

CEO më ​​tej tha “Themeli është ndërtuar mbi "koha-testuar, ardhmes tregjet rregulluara që kanë avancuar tregjet duke filluar nga kafe të artë për qindra vjet. Ne jemi duke marrë një qasje transparente për t'u angazhuar në të gjithë industrinë si ne të fillojnë testimin dhe onboarding në nëntor, dhe tregtare dhe deponimit në dhjetor. "


Binance merr fonde nga qeveria e Singaporit

firma shtetërore e investimeve Singaporit është duke investuar në këmbim të madhe në botë cryptocurrency. Operohet nga qeveria e Singaporit - Fondi ka bërë një investim strategjik në Binance dhe do të punojë me shkëmbimin për të krijuar Binance Singapor, një shkëmbim fiat-to-kripto.

Joo Hock Chua, Vertex Ventures Azia Juglindore & partneri drejtues i Indisë tha “Ne shohim përpara për të punuar me Changpeng Zhao dhe ekipin e tij për të përzënë risi në hapësirë ​​duke ndërtuar një platformë të qëndrueshme dhe në përputhje në Singapor.”


Pagesa Mobile fillimin Square burime të hapura Bitcoin ruajtjen e saj të ftohtë

Mobile fillimin pagesat Square është bërë Bitcoin magazinimit të ftohtë zgjidhje burimin e saj të hapur. Alok Menghrajani, një inxhinier i sigurisë në Sheshin, tha dokumentacioni, kod, dhe mjetet e Subzero Bitcoin zgjidhje e kompanisë magazinimit të ftohtë janë tani në dispozicion publikisht në Github. Subzero është e njëjta teknologji Square ka qenë përdorur për të ruajtur çelësat koduar për shërbimet e tij të pagesave të tjera.

Menghrajani tha Subzero është “i programueshëm” & se ajo mund të dërgojë Bitcoin nga një portofol të nxehtë në ruajtje të ftohtë në çdo kohë. Kur bën të kundërtën, megjithatë, programi kërkon nënshkrimet multi-partiake për të filluar një transaksion për të sjellë ruajtjen Bitcoin nga offline në internet. katror, themeluar nga bashkë-themelues dhe CEO i Twitter Jack Dorsey, vepron tregtare Bitcoin në të gjitha 50 shtete në SHBA.


Raporti Kraken Daily Market për 22.10.2018

BTC
$6,411
↓ 0.44%
$22.2M
ETH
$201.2
↓ 1.00%
$8.61M
XRP
$0.4499
↓ 1.24%
$3.94M
Ushdt
$.98
↑ 0.13%
$1.83M
BCH
$442.47
↓ 1.88%
$1.09M
ETJ
$9.90
↑ 3.23%
$894,774
XMR
$104.11
↓ 1.04%
$766,556
LTC
$51.80
↓ 1.95%
$529,459
XLM
$0.2397
↓ 0.64%
$434,791
EOS
$5.32
↓ 1.48%
$415,343
DASH
$150.6
↓ 2.52%
$324,415
KZZ
$120.9
↓ 3.08%
$275,577
ICN
$0.368
↑ 4.89%
$123,557
REPS
$13.02
↓ 0.84%
$63,378
doxh
$0.0043
↓ 4.93%
$59,380
mln
$10.73
↑ 1.51%
$30,201

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$41.6M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


kripto News 23.10.2018


 

Bitcoin Cards

 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *