kripto News 20.10.2018

Ticketmaster merr fillimin blockchain

Ticketmaster, më e madhe treg online në botë biletave, ka fituar Upgraded, një ngjarje të jetojnë firmë Blockchain-bazuar. Upgraded kthen bileta tradicionale në asetet dixhitale që kanë hyrë në blockchain, mbrojtjen tifozët kundër mashtrimit dhe duke i dhënë krijuesit më shumë kontroll dhe shikueshmëri mbi shpërndarjen. Me menaxhimin e zinxhirit të furnizimit biletave, Ticketmaster mund të ndalojë në Rishites të biletave që blejnë në sasi të mëdha dhe pastaj të jack deri çmimet.

kripto News 20.10.2018

themelues modernizuar dhe CEO Sandy Khaund tha se "Ticketmaster është lider i padiskutueshëm në ngjarje të jetojnë biletave dhe është platformë e përkryer për ne për të sjellë premtimin unik të blockchain për miliona tifozë. thekson përmirësoi blockchain për të maksimizuar besimin për mbajtësit e biletave, japë kontroll dhe fleksibilitet për pronarët e përmbajtjes, dhe të dhënat për ekipet dhe interpretues. "Vitin e kaluar, Ticketmaster shitur gati 500 milion bileta, fituar $2.1 miliardë në të ardhura.


Global mbikqyrës AML për të vendosur rregulla cryptocurrency deri në qershor 2019

Mbikqyrës global për pastrimin e parave do të ngritur rregullat e saj të parë në mbikëqyrjen e cryptocurrencies deri në qershor, një hap i madh në drejtim të krijimit të standardeve ndërkombëtare për një aktiv aktualisht subjekt i rregulloreve me hope.

Task Force e Veprimit Financiar me bazë në Paris tha të juridiksioneve të premten në të gjithë botën do të jenë të nevojshme për të licencojë ose të rregulluar shkëmbimeve cryptocurrency dhe disa firma sigurimin kuletat koduar, për të ndihmuar në zhdukjen e përdorimin e parave dixhitale për pastrimin e parave, Financimi i terrorizmit ose krime të tjera. Presidenti task forcës së Marshall Billingslea tha se "Deri në qershor, ne do të nxjerrë udhëzime shtesë mbi standardet dhe se si ne presim që ato të zbatohen.”


Bitcoin & Punë blockchain në SHBA janë surging

Punët Bumi SHBA, i cili pa një rekord 7 milion pozicionet paplotësuara në gusht, Eshte nje 300% rritjen e numrit të vendeve të punës në lidhje me Bitcoin, cryptocurrencies, dhe blockchain gjatë fundit 12 muaj, sipas një studimi të ri nga kantieri Glassdoor. Që nga gushti 2018, ka pasur 1,775 Bitcoin dhe blockchain të lidhura me hapje të vendeve të punës në SHBA - nga 693 në fillim të vitit dhe 446 në këtë kohë të vitit të kaluar.

“Tregu blockchain puna duket primed për të vazhduar rritjen e saj të shpejtë në të ardhmen e afërt” thuhet në raport. Sondazhi zbuloi Bitcoin dhe inxhinierë blockchain software janë më në kërkesën, ndjekur nga rolet e tjera teknike, si menaxher i produktit dhe arkitekt teknologji. Në përfundim, Punë Bitcoin janë ngjitje.


nis Square “Terminal” për makinat rivale kartë krediti tastiera

Sheshi zbuloi një pajisje që konkuron me makina kartë krediti-tastiera me bazë, pjesë e përpjekjeve më të gjerë të kompanisë të pagesës për të tërhequr tregtarët të reja. produkti, quajtur Square Terminal, lejon shitësit të marr në telefon shitje, procesit të çdo lloj të pagesave dhe arkëtimeve të shtypura nga një pajisje. Ajo është referuar edhe si një “Regjistrohu futuristic holla.”

Shpenzimet hardware $399, dhe kompania akuzat e një tarifë transaksion për çdo pagesën. Shitësit që janë të reja për sheshin do të merrni një zbritje në makinë. Sheshi Terminali ka edhe software që lejon inventarin tregtarët qasjes, krijuar ulje dhe për të dërguar faturat.


kripto News 20.10.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *