kripto News 18.10.2018

Kompania Boring Elon Musk tani pranon Bitcoin

Elon Musk ka hyrë zyrtarisht në botën e cryptocurrency, me fillimin e sipërmarrësit Kompania Boring tani pranuar Bitcoin, Litecoin dhe të tjerët. themeluar në 2016, Misioni i kompanisë është i mërzitshëm për të eliminuar trafikun në qytetet e mëdha, duke krijuar një rrjet të tuneleve nëntokësore që ofrojnë një mënyrë të re për të lëvizur me shpejtësi nga një vend në tjetrin.

Me kompania e ndërtimit tunelin e saj të parë provë në Los Angeles, Musk vendosur të shesë një linjë të artikujve të veçantë për promovimin e sipërmarrje, duke përfshirë kapele dhe tani-famëkeq "Jo-A-Flamethrower." Linja e kompanisë së produkteve të zjarrit të lidhura mund të blihen me Bitcoin & Litecoin, siç u përmend në faqen e internetit të kompanisë.


Firma e sigurisë G4S lanson shërbimin e kujdestarisë crypto

UK shërbimet e sigurisë me bazë kompani G4S tani ofron një shërbim kujdestarinë e kripto për qëllim për të mbrojtur investitorët’ pronat e pasurive dixhitale. Firma tha se, me rritjen e popullaritetit të cryptocurrencies, ajo e zhvilluar shërbimin e ri për të ofruar “offline magazinimit të lartë të sigurisë që ndihmon për të mbrojtur pasuritë nga kriminelët dhe hakerat.”

Dominic MacIver, një analist i lartë rreziku në G4S tha “Zgjidhja jonë sigurisë është ndërtuar mbi një bazë të 'ruajtjes shkop ". Ne jo vetëm të marrë pasuritë e shkëputur, por thyer ato në copa që janë në mënyrë të pavarur, pa vlerë dhe ruajtur ato në mënyrë të sigurt në vaults tona të sigurisë së lartë, jashtë të arrijnë të kriminelët në internet dhe grabitës të armatosur njësoj.”


kreditorët Mt gox Bitcoin kanë 4 më shumë ditë për të paraqitur pretendimet

Klientët e shkëmbimit të gjatë të shpërbërë kripto Mt. Gox duhet të paraqesë çdo pretendim për fondet e bllokuar nga tetor. 22nd 2018. Shkëmbimi parë hapur e procesit të kërkesave në gusht, pas një beteje të falimentimit. Kreditorët janë fotografi në gjendje për pronat e tyre cryptocurrency, më tepër se një ekuivalent Fiat bazuar në çmimet cryptocurrency në 2014. Pasi afati 22 tetor kalon, Mt. Gox besuar Nobuaki Kobayashi ka 3 më shumë muaj të paraqesë një deklaratë të miratimit apo refuzimit.

Sipas deklaratës që përshkruan procesin e rehabilitimit civil:

“Ne kete moment, Ne nuk planifikojnë për të pranuar paraqitjen specifike të cryptocurrencies tjera se Bitcoins. Në vend të kësaj, kemi në plan të gjykojmë Bitcoin kreditorëve të cilët kanë ngritur një dëshmi e pretendimit për Bitcoins kanë ngritur edhe një dëshmi e kërkesave për cryptocurrencies tjera në përpjesëtim me numrin e Bitcoins paraqitur. Ne do të postoni informacion të mëtejshëm të detajuar mbi këtë faqe interneti.”


Top Indian këmbimit Zebpay lëviz në Maltë pas bllokadës bankës qendrore

Klima rregullator ashpër cryptocurrency në Indi ka doli të jetë një dhuratë për vetë-vetëquajtur ishullin blockchain e Maltës, si një prej shkëmbimeve cryptocurrency se mbyllur kohët e fundit poshtë në vendin e 2 në botë më të populluar ka vendosur të lëvizë operacionet atje. Zebpay, një prej shkëmbimeve më të mëdha në Indi, ka regjistruar një zyrë në Maltë me një pamje të shërbejnë jo vetëm qytetarët dhe banorët e kombit ishullit, por edhe 20 Vendet banorët dhe qytetarët e të cilave kanë të drejtë për të hyrë në shërbimet e saj të këmbimit cryptocurrency.

në Maltë, Zebpay është përfshirë nën emrin Awlencan. Shkëmbimi vazhdoi të shtetit: "Frenuar në llogaritë bankare ka gjymtuar tonë, dhe klientit tonë, Aftësia për të bëj biznes kuptimplotë… Në këtë pikë, ne jemi në gjendje për të gjetur një mënyrë të arsyeshme për të kryer biznesin e këmbimit cryptocurrency. "Zebpay ishte nisur 3 vjet më parë dhe ka grumbulluar 3 milion përdorues me qindra e mijëra përdoruesve të rinj bashkohen çdo muaj para se të ngrijë bankar nga banka qendrore të Indisë.


Marshals SHBA në ankand $ 4m në Bitcoin muajin e ardhshëm

Marshals SHBA kanë njoftuar një plan për të ankand off rreth $4 milionë vlerë të Bitcoin muajit të ardhshëm. Ankandi i vulosur i ofertës është për 660 Bitcoin që janë humbur në penale federale, çështjet civile dhe administrative. Planifikuar të fillojë në nëntor. 5th, ankandi kërkon do të jenë ofertuesve për të depozituar $200,000 pas regjistrimit identifikimin e tyre me agjenci jo më vonë se tetor .31st.

Agjencia treguar disa nga asetet në ankand përfshijnë Bitcoin konfiskohet, në disa raste të fundit të tilla si padi të qeverisë së SHBA-së kundër tregtarëve Bitcoin Theresa Tetley dhe Thomas Mario Costanzo - të dy të dënuar me burg me akuzën e pastrimit të parave Bitcoin. Ankandi i planifikuar vjen vetëm disa muaj pasi Marshals SHBA shitur mbi 2,100 Bitcoin dhe 3,600 Bitcoin në mars dhe janar, përkatësisht, një sasi që arrin në më shumë se $50 milionë në atë kohë.


kripto News 18.10.2018


 

Bitcoin Cards


 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *