kripto News 06.11.2018

këmbimit Kripto BTCC mbyll biznesin e tij minerare

këmbimit Hong Kong me bazë cryptocurrency BTCC është mbyllur biznesin e saj të minierave, BTCC Pool Kufizuar, pas 4 vjet në operacion, duke cituar “rregullimet e biznesit.” BTCC Pool tha se do të mbyllen të gjitha serverat minierave në nëntor. 15th dhe do të pushojë operacionet kohë të pacaktuar nga Nëntor. 30th.

Pishinë llogariten për 1.1% e fuqisë hashing Bitcoin s në qershor të këtij viti, sipas blockchain.info. Në kohën e shtypit, fuqia e saj hashing nuk është e mjaftueshme që të regjistroheni në këtë faqe interneti. BTCC Pool tha në njoftimin e sotme se ajo beson se asetet kripto dhe industria Blockchain do të vazhdojë të “të zhvilluar dhe për të përmirësuar.”


Bitfury mbyll 80 milion dollarë marrëveshje privat vendosje

Bitfury, një shërbim të plotë kompani udhëheqëse Blockchain tech, ka mbyllur një $80 milion USD vendosje private, duke punuar me investitorët globale institucionale dhe të korporatave të tilla si Korelya Capital, Mike Novogratzs Galaxy Digital, dhe Bryan, Garnier & Co. Vendosja private është udhëhequr nga Korelya Capital, firma kryeqyteti rritja Evropian i mbështetur nga Korean gjigant digital Naver. Banka Evropiane e investimeve të teknologjisë së Bryan, Garnier & Co. këshilluar kompaninë në vendosje private.

CEO dhe bashkë-themelues i Bitfury Valery Vavilov tha se "Kjo vendosje private pasqyron arritjet tona, dhe ajo njeh aftësinë tonë për të trajtuar segmente ngjitur tregut në informatikë performancë të lartë, përfshirë në teknologjitë e reja si inteligjencës artificiale (AI).” Mike Novogratz, CEO & Themelues i Galaxy Digital tha se "Ne jemi të impresionuar me Bitfurys ekipin e pashembullt, si dhe vizionin companys, ekspertizë teknike dhe arrijnë globale, të cilat janë thelbësore për avancimin themelor ekosistemin Bitcoin. "


rregullatori zviceran udhëzon bankat për të mbajtur një 800% tampon rreziku për kapital kripto

Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare Swiss Market ka udhëzuar bankat që kanë të bëjnë në cryptoassets për të aplikuar një peshë rreziku prej tetë herë vlerën e tyre të tregut, kur llogaritjen e humbje-thithjen mbulesë e kapitalit. FINMA dëshiron institucionet financiare për të trajtuar cryptocurrency si një klasë e aseteve rrezikut të lartë, me një peshë rreziku prekur fundin e sipërme të shkallës tregon luhatshmëri të lartë.

Rregullatori shkroi "Cryptoassets duhet të caktohet një peshë të sheshtë rrezikut të 800% për të mbuluar të tregut dhe të kreditit rreziqet, pavarësisht nëse pozicionet mbahen në bankare apo tregtare librit ". Sipas dispozitave të reja rregullatore, Bitcoin aktualisht tregton në rreth $6,400, & një bankë duhet ta vlerësojmë atë në tetë herë se shuma, ose mbi $50,000 kur llogaritet me vlerë me rrezik të aktiveve të saj. Si rezultat, bankat duhet të rezervoj një sasi më të madhe të kapitalit për të mbuluar humbjet tregtare për cryptoassets në krahasim me klasat e tjera të aseteve.


kripto News 06.11.2018


 

Bitcoin Cards

 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *