kripto News 02.11.2018

Ledger zgjerohet në Azi me zyrën e re Hong Kong

Me bazë në Paris gjigant sigurisë kripto Ledger zgjeron në Azi me krijimin e një zyre Hong Kong. Nisja në terrenin e ri do të shihni kompaninë përmbushur kërkesën në rritje për të dy Ledger Vault dhe librin Nano S.

Presidenti Ledger Pascal Gauthier tha se "APAC është një treg i rëndësishëm që ka parë kërkesën në rritje… ne jemi të sigurt që ne mund të dorëzojë siguri të lartë për të dy konsumatorët dhe institucionet financiare për të mbrojtur pasuritë e tyre crypto. "


Devere nis fond të ri crypto

UK bazuar firmë këshilluese financiare Devere Group, i cili thotë se ka mbi $10 miliardë nën këshillën dhe menaxhim, nisur një fond të menaxhuar në mënyrë aktive cryptocurrency. “Devere Digital Fondet e aseteve” është duke u nisur në partneritet me të bazuar në Dubai menaxher fond gardh Dalma Capital Management.

Fondi do të sigurojë investitorët me një ekspozim të larmishëm ndaj monedhave dixhitale, por ka për qëllim për të reduktuar paqëndrueshmërinë “për të cilat tregu është i njohur,” Devere thekson. Fondi do të investojë në një portofol të aktiveve të ndryshme digjitale duke përdorur tregtare algorithmic mbi platforma të ndryshme - duke përfshirë edhe shkëmbimet cryptocurrency dhe OTC (mbi banak) tregjet, si dhe duke përfituar nga arbitrazh. Themeluesi dhe CEO i Grupit Devere, Nigel gjelbër, tha në lirimin se ai beson se CRYPTOS janë tani “pjesë pamohueshme i financave rrjedhë” dhe se nuk ka kërkesë në rritje nga klientët.


Binance Uganda nënshkruan 40,000 tregtarët javën e parë

Kërkesa për cryptocurrency duket të jetë lulëzon në të gjithë Uganda, një vend ku gati 3 nga 4 njerëzit nuk keni llogari bankare. Binance Uganda nënshkruar 40,000 përdoruesit në javën e parë që nga botëve shkëmbimi më i madh kripto nisi degën e saj lokale në tetor. Rezultatet e para sugjerojnë një oreks të fortë në mesin e ugandasve unbanked për blerjen Bitcoin.

Binances Shefi zyrtari financiar Wei Zhou Said: “ata (përdoruesit) vetëm duhet të keni para në kuadër të sistemit të pagesave celular. Ata nuk duhet të kenë llogari bankare… (Uganda është) një vend up-dhe-vjen Afrikës” me një sistem politik relativisht kripto-miqësore dhe të qëndrueshme. “Për Afrikën në tërësi, kjo është vetëm një hap për Binance për të shërbyer Afrikë.” ai tha. Kwame Rugunda, kryetar i Shoqatës blockchain Uganda dhe bashkë-themelues i nisjes së Ugandës blockchain CryptoSavannah tha “Ka një treg të madh të konsumit për njerëzit blerjen e makinave, për shembull, sepse Bitcoin është tender ligjor në Japoni” ku makina janë prodhuar.


kripto News 02.11.2018


Bitcoin Cards

 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *