kripto News 01.11.2018


Awards New York BitLicense për kompaninë Bitcoin ATM

Bitcoin ATM provider Coinsource marrë BitLicense saj nga Departamenti i Shtetit të Nju Jorkut e Shërbimeve Financiare. Coinsource bëhet ofruesi i parë dixhital monedhë ATM që do të jepet licenca dhe kompania e 12-të përgjithshëm për të marrë vulën e miratimit nga rregullatori shtetëror.

CEO i Coinsource Sheffield Clark tha se "Të gjitha njujorkezët - nga njerëzit që janë unbanked për njerëzit që zotërojnë bankat - mund të përdorin kioskat tona në vendet e tyre lagje të shitjes me pakicë për të blerë Bitcoin menjëherë në një mënyrë të përshtatshme dhe të njohur.”


Bithumb dhe partner seriesOne për të nisur letrat me vlerë të SHBA këmbimit token

Me qëllim për të krijuar një SEC dhe FINRA-përputhje SHBA shkëmbimit, Bazuar në Blockchain firmë crowdfunding seriesOne dhe kripto këmbimit Bithumb kanë formuar një sipërmarrje të përbashkët. Qëllimi është për të tregtuar argumentet e sigurisë në një "treg në përputhje" dhe brenda kontekstit të "miratimeve të tjera rregullatore të aplikueshme."

këmbimit Korean Bitcoin Bithumb është në partneritet me seriesOne, një ekspert për rregullimin e SHBA, me përvojë pune në KSHZ. për seriesOne, Aleanca e re e lejon atë për të ndërtuar praninë e saj në rajonin e Azisë nëpërmjet një investimi Bithumb projektuar për të "shkallë të zhvillimit teknik dhe marketing." "Së bashku kompanitë besojnë se ata janë të pozicionuar mirë për të ekzekutuar në një shkëmbim globale shenjë që vepron në përputhje me letrat me vlerë të SHBA ligjet,"Sipas deklaratës së përbashkët.


Hong Kongs mbikqyrës të letrave me vlerë për të rregulluar fonde crypto

Hong Kongs Letrave me Vlerë dhe Futures Komisioni thotë se do të sjellë fonde crypto sipas rregulloreve të saj të letrave me vlerë për të përmirësuar mbrojtjen e investitorëve. Rregullatori financiar tha se fondet e investimeve me bazë në Hong Kong do të duhet të jetë i licencuar dhe i regjistruar me agjencinë. Ashley Age, zyrtari SFCS shefi ekzekutiv, tha në një deklaratë për shtyp: “masat… në mënyrë që investitorët’ interesat do të jenë të mbrojtur ose në nivelin e menaxhimit të fondit, në nivelin e shpërndarjes, ose të dyja”

Jehan Chu, drejtor i me bazë në Hong Kong firma investuese kripto Kenetic Capital tha “Ne jemi të lumtur për të parë SFC marrë hapa konkrete për të siguruar qartësi dhe udhëzime rreth menaxhimit të aseteve dixhitale, shpërndarja e interesave të fondeve dhe platformave tregtare, që tregon se SFC është e gatshme për të mbështetur rritjen e eko-sistemit kripto dhe blockchain në mënyrë të sigurt dhe të qëndrueshme.”


Raporti i Morgan Stanley thotë se Bitcoin është klasë e re institucionale e aseteve

investitorët institucionalë janë gjithnjë e duke u përfshirë në Bitcoin dhe cryptocurrencies të tjera - ndërsa numri i investitorëve të shitjes me pakicë në hapësirën është duke qëndruar ndenjur - sipas një raporti të ri “Bitcoin decrypted: A Brief Teach-In dhe Implikimet” nga Morgan Stanley. Raporti theksoi saj “shpejtësi morphing tezën,” e cila filloi duke përcaktuar Bitcoin si “cash digital” dhe duke vënë në dukje se investitorët kishte besim të plotë në të, për një zgjidhje për problemet në sistemin financiar, për një sistem të ri të pagesave në fund të fundit një klasë të re të investimeve institucionale.

Bitcoin është një “klasë e re e investimeve institucionale,” dhe ka qenë për gati një vit, Raporti theksoi. Shuma e aseteve kripto nën menaxhim ka qenë në rritje që nga janari 2016, me $7.11 miliard duke u ruajtur nga fondet gardh, firmat e kapitaleve dhe firmat private të kapitalit. Kjo u tha, Raporti ka cituar tri çështje klientët pasur me investimin në hapësirën cryptocurrency: pasiguria rregullator, mungesa e zgjidhjeve të rregulluara kujdestare dhe mungesa e tanishme e institucioneve të mëdha financiare në hapësirë.


Raporti Kraken Daily Market për 01.11.2018

BTC
$6,322
↑ 0.24%
$21.4M
ETH
$197.0
↑ 0.30%
$6.41M
Ushdt
$.99
↓ 0.09%
$3.69M
XRP
$0.4526
↑ 0.78%
$3.05M
BCH
$421.50
↓ 0.58%
$813,810
EOS
$5.20
↓ 0.38%
$420,463
LTC
$49.92
↑ 0.40%
$416,101
XMR
$103.43
↓ 0.25%
$357,647
ETJ
$9.00
↓ 0.22%
$311,998
DASH
$153.2
↑ 1.17%
$164,646
mln
$14.42
↓ 8.68%
$132,884
KZZ
$114.5
↓ 0.37%
$112,971
XLM
$0.2241
↑ 0.50%
$96,888
ICN
$0.355
↑ 3.24%
$77,770
REPS
$14.30
↑ 0.85%
$40,607
doxh
$0.0038
↑ 0.61%
$15,857

kripto News 01.11.2018


 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *