Coinbase planifikon të hapë zyrë të re në Çikago

Coinbase ka zhvilluar planet për të nisur një zyrë në Çikago dhe ka kthyer kohët e fundit më agresive në zgjerimin e biznesit dhe operacionet e saj. The company is on a spree of acquisitions as well as hiring top talents from the financial and institutional space. Ata janë gjithashtu duke shpresuar për të tërhequr klientët më shumë institucionale për momentin.

Coinbase is a digital currency exchange wallet headquartered in San Francisco, californa. Kjo është një platformë ku tregtarët dhe konsumatorët mund të bëj me monedha të ndryshme digjitale si Bitcoin, Litecoin, Etherum.

Në mënyrë që të zgjerohet baza e saj institucionale klientit, Coinbase is planning to provide block trading facilities in a bid on Global Digital Asset Exchange [GDAX]. GDAX është platformë profesionale tregtare të Coinbase. Trading Block është një tipar që do të lejojë tregtarët të bëjë porosi të mëdha tregtare jashtë rendit të zakonshme shkëmbimit të. investitorët institucionalë dhe tregtarët zakonisht përballen me një kohë të vështirë për të marrë urdhrat e tyre ekzekutohet në një shkëmbim normal cryptocurrency. Urdhërat pjesa më e madhe në përgjithësi shkaktojnë luhatje të mëdha të çmimeve në treg dhe në këtë mënyrë shpesh mbeten për tu tregtuar më pak.

Coinbase plans to offer the service of block trading through its GDAX, e cila është një nga dhjetë shkëmbimeve të lartë cryptocurrency të globit me vëllimit të tregtimit të përditshme diku afër $315 milion. Coinbase është gjithashtu nisjen e një tjetër shërbim i quajtur Coinbase i Kujdestarisë i cili do të jetë një strukturë magazinimi cryptocurrency për klientët e saj institucionale. Shkëmbimi është e ngjashme me një sistem bankar tradicional, por kjo do të ofrohet vetëm për klientët të gatshëm për të ruajtur një minimum prej 10 milion dollarë vlerë të cryptocurrencies.

11 comments

  1. I appreciate, cause I found exactly what I was looking for. You’ve ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

  2. I used to be recommended this blog by my cousin. I’m no longer positive whether or not this post is written via him as nobody else recognize such particular approximately my problem. You are wonderful! Thank you!

  3. You sure know what you’re talking about. Everyone is going to soon be visiting your site.

  4. You sure know what you’re talking about. Everyone is going to soon be visiting your site.

  5. You sure know what you’re talking about. Everyone is going to soon be visiting your site.

  6. Great write-up, I am normal visitor of one?¦s web site, maintain up the nice operate, and It’s going to be a regular visitor for a long time.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *