Coinbase fillon testimi përfundimtar të Segwit

Coinbase ka njoftuar në Twitter se testimi Bitcoin SegWit është në fazat e saj përfundimtar, dhe do të jetë në dispozicion për Bitcoin dërgimin dhe marrjen në “javët e ardhshme.” Kjo është projektuar për të reduktuar tarifat Bitcoin dhe herë transferimit, dhe për të zvogëluar më tej ngarkesën në rrjetin e saj.

BTC: palë USD në llogaritë e këmbimit GDAX Coinbase për lidhje 5% e vëllimit ditor Bitcoin s tregtare, sipas CoinMarketCap. Pasi ju të shtoni në tjetër Coinbase shërbim broker BTC, palë të tjera të monedhës dhe transaksionet e tjera është e sigurt të supozojmë se një pjesë e konsiderueshme e transaksioneve të përditshme të ndodhë përmes Coinbase / GDAX.

Si i tillë ky zhvillim mund të feasibly të ketë një efekt të dukshëm mbi globale kohët e transaksioneve Bitcoin dhe tarifat.


autor: Sara Bauer


 

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *