këmbimit Canadian crypto Coinsquare ngre 30 milion $

këmbimit Canadian cryptocurrency Coinsquare ka ngritur $30 milionë në financime të reja të kapitalit.

njoftoi sot, financimi u drejtua nga shërbimet financiare firma Canaccord Genuity dhe “do të përdoret për të ushqyer një plan rritjen globale…”

Pjesë e asaj shtytje do të përfshijë punësimin e sa më shumë 100 Punonjësit në muajt e ardhshëm, me një sy që të ketë 200 punonjës që punojnë për shkëmbim deri në tremujorin e dytë të këtij viti

“Ne jemi gara, por gara për të bërë atë të drejtë. Ne jemi duke shkuar për të marrë rrugën e vjetër-shkollën si një IPO në bursën e Torontos,” Cole Diamond, Coinsquare CEO, citohet të ketë thënë.

Coinsquare tha se planet e saj të zgjerimit të përfshijë edhe investimet në miniera cryptocurrency, nisjen e një Trading dhe arbitrazhit ndarjen dhe krijimin e fondeve “fokusuar në investimet e të gjithë peisazhit aseteve dixhital” e cila do të quhet Fondet CoinCap.


autor: Sara Bauer


 

një koment

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *