Projekti Blockchain DFINITY Stiftung ngre 61 milion $

Një organizatë jo-fitimprurëse që dëshiron të zhvillojë një internet më të decentralizuar duke përdorur blockchain ka ngritur $61 milion në fonde nga U.S. Kapitali Firma Andreessen Horowitz dhe fond gardh Polychain Capital, ai tha të mërkurën.

DFINITY Stiftung do të krijojë atë që e quan një "kompjuter në internet,"Një rrjet të hapur që shërben si një kompjuter të madh virtual mainframe në hapësirën kibernetike. Kjo do të lejojë versionet e decentralizuar të shumë shërbimeve të teknologjisë online të tilla si Uber, Dropbox, dhe eBay, sipas një deklarate të kompanisë.

ryan Zurrer, partner sipërmarrje e Polychain Capital, quajtur teknologjinë një "risi shumë bindëse", dhe tha se kompania e tij është "kryerje më të madh ndonjëherë vendosjen tonë të kapitalit."

"Në këtë moment, ne jemi duke kërkuar shumë e vështirë në atë se si për të zgjeruar shpërndarjen,"Tha presidenti dhe shefi shkencëtar DFINITY e Dominic Williams. "Ne kemi marrë kërkesën në qindra miliona që dëshirojnë të marrin pjesë në projekt."


autor: Sara Bauer


 

një koment

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *