Blockchain News 8 janar 2018

Blockchain News 8 janar 2018

Ron Paul Legalize Bitcoin

Ish Kongresmeni republikan Ron Paul thotë se ai është e gjitha për Bitcoin si një monedhë alternative, për aq kohë sa çdo gjë rreth e diskutueshme, pasuri virtuale është e ligjshme.

Ish kongresmeni republikan nga Teksasi fundit kujtoi CNN se, kur ai ishte në Kongres, ai futi legjislacionin për të lejuar monedhat konkurruese për shkak se ai e urren sistemin aktual.

"Unë e shoh dot me sy sistem që kemi. Të falsifikimet zyrtare janë në Rezervën Federale. Ky është një hap i gabuar i madh dhe një problem i madh. Pra, njerëzit duhet të kenë të drejtën për të zgjedhur,"The Newsmax Insider thotë.

"Ata bënë fillimisht kur paratë filluar. Pastaj ata kap ari dhe argjendi. Dhe qeveria ka marrë përsipër dhe të abuzuar që standardi dhe monopolizuar atë. Dhe shkatërruar atë në këtë vend,"Tha Paul.

"Unë dua të legalizojnë të gjitha këto opsione dhe ajo që njerëzit duan të përdorin si të holla. Por asnjë mashtrim. Ju nuk mund të kryejnë mashtrim,"Tha Texas Libertarian CNN Michael Smerconish.

Ron Paul është një mjek, autor, dhe ish kongresmeni republikan. Pali gjithashtu është një dy-herë Kandidati republikan për president, dhe kandidati presidencial i Partisë Libertarian në 1988 U.S. zgjedhjet presidenciale.


ViaBTC mbyllur tregun e saj për kontratat e minierave

Chinese Pishinë minierave Bitcoin ViaBTC ka njoftuar se do të mbyllë tregun e saj për kontratat e minierave këtë javë, një lëvizje që vjen në mes të raporteve të reja të një ndalimi nga autoritetet në vend.

Në një Jan. 8 deklarata, ViaBTC tha se do të mbyllë tregun - përmes të cilit përdoruesit mund të blejnë kontrata të drejtën e tyre për një sasi të caktuar të pushtetit hashing (dhe payouts të shoqëruara cryptocurrency) - është Jan. 10. Arsyeja: kompania do të “kontroll spekulimet dhe për të mbrojtur interesat e investitorëve tanë.”

“Ju lutemi të përfundojë të gjithë tregtinë cloud kontratës suaj minierave ASAP. Ju faleminderit të gjithëve për mbështetjen tuaj,” ViaBTC shtuar.

ViaBTC parë filloi shërbimin e saj të minierave cloud në nëntor 2016.

Mbyllja vjen muaj pasi ViaBTC mbyllur shkëmbimin e cryptocurrency në përgjigje të një goditje nga autoritetet kineze në ekosistemin e këmbimit të vendit, një proces që ka filluar menjëherë pas fillimit të 2016. Zyrtarët u zhvendos gjithashtu për të ndaluar përdorimin e ofertave fillestare monedhë (ICOS) ne shtator.

Megjithatë, ndërsa nuk ka asnjë tregues i qartë se të dy ngjarjet janë të lidhura, Njoftimi i fundit pason raportet e reja që zyrtarët në Kinë janë duke kërkuar një mbyllje graduale të operacioneve minerare Bitcoin brendshme.

Sipas dokumenteve të qarkulluar gjatë fundjavës dhe atribuohen Drejtues të Grupit të internetit Financiare Rreziqet rehabilitimit, një rregullator kinez, Zyrtarët duan të frenuar mbështetje për minatorët lokale, duke bërë thirrje për masa rreth energjisë dhe përdorimit të tokës. Një nga dokumentet e kërkuar që zyrtarët të përgatiten planet për një proces të tillë nga 10.

Një përfaqësues nga zyra Xinjiang e agjencisë konfirmuar vërtetësinë e dokumentacionit për kuarc, por nuk pranoi të komentojë më tej.

Siç ilustrohet më tej nga Bloomberg, minatorë në Kinë janë zhvendosur gjurmë e tyre larg nga vendi, vështrojnë vende të reja në Evropë dhe Amerikën e Veriut. Shërbimi lajmeve njoftoi se zyrtarët në Kinë doni të miratojë një “i rregullt” mbyllje e ekosistemit minierave.

Blockchain News 8 janar 2018


Trading Bitcoin