Blockchain News 30.08.2018

Yahoo Finance integron Bitcoin Trading

Yahoo Finance, më të njohura në botë e internetit e lajmeve financiare, është duke bërë lëvizje të saj në cryptocurrency duke i lejuar përdoruesit e saj për të blerë 4 cryptocurrencies direkt nga faqja e internetit. Yahoo Finance shtuar blerë dhe shitur mundësitë për Bitcoin, Litecoin, dhe të tjerët në 29 gusht.

Diku në Yahoo 2000 dukej për të vendosur për të qenë gjigandin e internetit për dekadat e ardhshme. Edhe pse rritja e Google në fund të fundit lënë Yahoo në pluhur, Yahoo Finance mbetet më popullor në botë website lajmeve financiare. tani, Yahoo Finance është duke bërë lëvizje të saj në cryptocurrency duke i lejuar përdoruesit e saj për të blerë 4 cryptocurrencies direkt nga faqja e internetit.

Yahoo Finance shtuar blerë dhe shitur mundësitë për Bitcoin, Ethereum, dhe Litecoin në 29 gusht. Katër Asetet aktualisht renditen nga 1, 2nd, dhe 7, përkatësisht në drejtim të kapitalizimit të tregut midis cryptocurrencies.

Yahoo Finance përdor Coinbase dhe Robinhood për të vepruar si ndërmjetës të palës së tretë për transaksionet. kështu, Yahoo nuk mbajnë ndonjë informacion të përdoruesit, por përdoruesit duhet një llogari nga të paktën një nga dy shkëmbimeve për të hyrë në asetet dixhitale përmes Yahoo. Nuk do të ishte e habitshme për të parë Yahoo shtuar funksion për Bitcoin Cash dhe Ethereum klasik në të ardhmen duke pasur parasysh se ajo është shtuar vetëm për të Coinbase.

Yahoo Finance është raportuar të ketë rreth 165 milion përdorues në muaj. Si tani, tipar është në dispozicion vetëm në Shtetet e Bashkuara banorëve, por pothuajse 70 për qind e trafikut vjen nga U.S. shpresojmë, funksion do të shtrihet në pjesën tjetër e 52 milion përdorues mujore në të ardhmen.

*Tipari mund të jetë vetëm në dispozicion gjatë kohës që U.S. Tregu është i hapur.


Raporti Kraken Daily Market për 29.08.2018

BTC
$7,021
↓ 1.08%
$51.3M
ETH
$289.2
↓ 1.88%
$26.4M
EOS
$6.13
↑ 4.43%
$5.35M
XRP
$0.3455
↓ 2.33%
$4.39M
LTC
$61.39
↓ 3.03%
$1.9M
BCH
$554.19
↓ 2.79%
$1.74M
ETJ
$13.01
↓ 2.25%
$1.56M
XLM
$0.2260
↓ 3.79%
$1.55M
XMR
$102.71
↓ 3.66%
$1.36M
DASH
$188.5
↓ 5.58%
$1.31M
Ushdt
$1.00
↑ 0.05%
$1.21M
KZZ
$152.5
↓ 2.12%
$733,145
mln
$7.51
↑ 8.53%
$297,356
REPS
$20.58
↓ 1.81%
$222,907
GNO
$34.4
↓ 2.24%
$72,533
doxh
$0.0027
↓ 1.11%
$66,834

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$99.4M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme
kripto, EUR, USD, JPY, CAD, GBP


Blockchain News 30.08.2018

një koment

  1. Hello! I’ve been reading your blog for a long time now and finally got the courageto go ahead and give you a shout out from New Caney Texas!Just wanted to mention keep up the good job!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *