Blockchain News 30.06.2018

studimi zbulon 27% të Britanisë së Madhe millennials meshkuj preferojnë Bitcoin mbi pasuri të patundshme

UK zhvilluesi i pasurive të patundshme në bazë Get Living kryer një studim dhe ka gjetur se 27% e millennials meshkuj në popull do të preferojnë të investojnë në Bitcoin sesa pasurive të patundshme.

Sipas zhvilluesi i pasurive të patundshme Get Living, pjesë e arsyes demografike të veçantë pa Bitcoin si një investim më tërheqëse ishte fakti se millennials mbajnë pikëpamjen se cryptocurrency anije posedon një potencial të lartë të vlerësuar në krahasim me pasuri të patundshme.

Ai u tha se millennials shih "fluturues performancën e Bitcoin - ndjekur nga një korrigjim pothuajse në mënyrë të barabartë të thellë - [dhe ate] mban më shumë intrigën se perspektiva e rritjes së qëndrueshme të çmimeve të shtëpive ".


Union Square Ventures bën investimin afatgjatë në kripto dhe blockchain

New York Union Square Ventures ka plane të mëdha për fitim në një biznes të mundshëm trilion dollarësh në blockchain dhe kripto në 10 vjet.

Albert Wenger, partner menaxhues në Union Square Ventures tha:

"Ne e shohim një shumë të përmbysur… Investitorët janë racionale derdhur një shumë të holla në këtë sektor, sepse unë mendoj se njerëzit janë duke parë blockchain fitues këtu mund të jetë me vlerë një trilion, ose disa trilion dollarë, Kjo nuk është aspak e çmendur për të menduar se. "

Wenger bëri jehonë Apple bashkë-themelues Steve Wozniak, i cili tha këtë javë se Blockchain mund të jetë një flluskë, me kompanitë shkojnë bark-up në të njëjtin ritëm si epokës dot-com. Por ai tha se rreziku mund të paguajë për investitorët, të cilët marrin në fillim, dhe përhapjen baste tyre.

"Sigurisht, për çdo projekt të veçantë ka një shans shumë të lartë nuk do të punojë,"Tha Wenger. "Si rezultat, në qoftë se ajo punon, shpërblimet do të jetë shumë i lartë. "


$1B hyn treg crypto në të kaluarën 24 orë

Marketcap për cryptocurrency fituar $20 miliardë në vlerë me kalimin e fundit 24 orë, duke shkuar nga $233 miliardë të premten për të $256 sot miliard.

Thomas Lee, kreu i hulumtimit në Fundstrat Financiare tha kohët e fundit për çdo dollar hyjnë apo dalin nga kripto, aty eshte nje $20-$25 ndikojnë në vlerën e tregut kripto, duke treguar një miliardë dollarë hyrë kripto në të kaluarën 24 orë.

Blockchain News 30.06.2018


KSHZ voton për të lehtësuar rregullimin ETF

rregullator të letrave me vlerë të SHBA, KSHZ-ja, votoi unanimisht për të propozuar lehtësimin rregullat e saj për miratimin e këmbimit rrezik të ulët fondet tregtohen në atë që potencialisht mund të jetë një fitore e madhe për $3.5 trilion tregu.

Nëse zbatohet, rregulli do të lejojë kompanitë që shesin ETFs për të nisur versionet thjeshtë vanilje pa miratimin e parë duke i kërkuar rregullatori. KSHZ-ja tha se shpreson se ndryshimi rregull do të nxisë konkurrencën dhe inovacionin duke ulur barrierat ndaj hyrjes.

Ndryshimi Rregulli i nënshtrohet reagime nga industria.

aktualisht, lëshuesve ETF duhet të marrë leje SEC, i njohur si lehtësim exemptive, para se të shitur fonde në bazë të Aktit Investimeve kompanisë së 1940.

Komisioneri Kara Stein tha:

"Rregulli do të përfshijë shumë nga kërkesat e dhënien e informacioneve shpjeguese website që janë në urdhërat ekzistuese të tilla si zbulimin e vlerës ETFs aktuale të aseteve neto për aksion, çmimi i tregut, dhe premium ose zbritje – secili nga dita e mëparshme të biznesit.”


Blockchain News 30.06.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *