Blockchain News 30.05.2018

Raporti Kraken Daily Market për 30.05.2018

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$180M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme
kripto, EUR, USD, JPY, CAD, GBP

BTC
$7,335
↓ 1.87%
$69.3M
ETH
$551.4
↓ 2.32%
$62.8M
EOS
$11.82
↓ 3.19%
$15.6M
XRP
$0.5874
↓ 2.92%
$10.3M
BCH
$966.96
↓ 1.59%
$6.92M
LTC
$117.11
↓ 2.50%
$3.38M
XMR
$153.57
↓ 2.10%
$2.49M
XLM
$0.2679
↓ 4.35%
$2.05M
REPS
$36.18
↓ 4.44%
$1.92M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$1.82M
ETJ
$14.97
↓ 1.77%
$1.52M
KZZ
$237.3
↓ 5.50%
$908,227
DASH
$296.9
↓ 5.43%
$870,543
ICN
$0.866
↓ 2.60%
$86,689
doxh
$0.0034
↑ 0.42%
$62,931
mln
$38.63
↓ 3.57%
$59,243

Vizitoni seksionin Rreth në blogun tonë për më shumë informacion në lidhje me raportin e Daily Market Kraken këtu


zbatimit të ligjit gjerman ka marrë 14 milion $ nga shitja e cryptocurrency konfiskuar

Autoritetet gjermane kanë bërë vetëm rreth $10 milionë nga shitja e Bitcoin që ata konfiskuar në hetimet penale. Gjithashtu, kanë bërë një shtesë $4 milionë nga shitja cryptocurrencies tjera.

Të cryptocurrencies që u ishin shitur të përfshira 1,312 Bitcoins të cilat janë konfiskuar kryesisht në një goditje në një platformë të quajtur LuL.to, e cila ishte shitur në mënyrë të paligjshme ebooks copyright dhe Audiobooks çmime shumë të ulëta. Site është konfiskuar dhe bllokuar qershorin e kaluar, Operatorët e tij u arrestuan dhe pasuritë e saj shkoi në një fond që është përdorur zakonisht për caktimin e burimeve të policisë.

Shitja u zhvillua mbi një disa muaj, në një seri prej më shumë se 1,600 transaksionet në një platformë gjerman cryptocurrency tregtare.


AIgatha date crowdsale është njoftuar

AIgatha crowdsale hapet në 5. qershor 2018. AI Shërbimi Platforma bazuar në konsensus Sistemin

koncept
AIgatha ka zhvilluar llogaritje shpërndarë dhe të inteligjencës artificiale për më shumë se vjet, shumica e të cilave janë aplikuar në kërkime akademike. Tani ata kombinojnë atë me blockchain për të krijuar një teknologji të tërë të re. Ne kemi bërë përpjekje të popullarizohen teknologji të lartë, pajisjen e njerëzve me aftësi të Creativities përmbushjes, rritjen e cilësisë së jetesës së njerëzve, dhe nxitjen e zhvillimit të qytetërimit botëror.


331 investitorët japonezë kripto shpallur $ 1M ose më shumë në fitime në 2017

Agjencia Kombëtare e Tatimore e Japonisë njoftoi se 331 nga të 549 investitorët individuale kripto regjistruar e kishte fituar më shumë se 1 milion dollarë në fitim nga monedhat e tregtare virtuale.

Ekipi tatimor i ngarkuar me hetimin, tha se në 2017 Aktivitetet kripto tregtare kombinuar me Bitcoin fitim investuar për të rritur GDP e Japonisë nga 0.3%


Blockchain News 30.05.2018

një koment

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *