Blockchain News 29 janar 2018

Një nga dyqanet më të mëdha të Japonisë elektronike Yamada Denki tani pranon Bitcoin

Yamada Denki, një nga dyqanet më të mëdha të Japonisë elektronike, ka bërë të ditur se janë pranuar Bitcoin si një metodë e pagesës.

Ata janë në partneritet me Bitflyer, dhe për të përkujtuar zhvillim të ri, Bitflyer është duke i dhënë një dhuratë të 500 jen për të parë 500 konsumatorët që paguajnë me Forex virtuale.


shitje me pakicë dhe e-commerce gjigant WeMakePrice Koresë së Jugut për të pranuar 12 cryptocurrencies

i kePrice, i njohur më mirë si Wemepu, një nga më të madhe platforma e-commerce të Koresë së Jugut dhe shitësit të mëdha është duke planifikuar për të pranuar 12 cryptocurrencies, përfshirë Bitcoin, në bashkëpunim me Bithumb, shkëmbimin e madhe cryptocurrency e vendit.

WeMakePrice është shtuar cryptocurrencies të platformës së saj të pagesave ekzistuese OneThePay. Pasi integrimi është i plotë, përdoruesit WeMakePrice ekzistuese do të jetë në gjendje për të blerë artikuj dhe shërbime duke përdorur cryptocurrencies.

Në një intervistë me e Koresë së Jugut mediat kryesore prizë HanKyoReh, një zëdhënës WeMakePrice deklaruar se kompania ka ardhur në vendimin e cryptocurrencies integruese, si një pjesë e një iniciative më të madhe për të lehtësuar procesin e pagesës për konsumatorët e përgjithshme.

"…bërë pagesa më të përshtatshëm për konsumatorët tanë dhe klientët. Ne e konsiderojmë Apps celular FINTECH, pikë, dhe cryptocurrencies si metoda efikase të pagesës,"Tha zëdhënësi.

Deklarata zyrtare e kompanisë është përmendur: "Shërbimi Bitcoin pagesës… shërbimit të përmirësuar dhe komoditet. "


BTCC fituar nga fondi investimi blockchain me bazë në Hong Kong

Bitcoin minierat dhe shkëmbimeve konglomerat BTCC është fituar nga një fond investimi blockchain me bazë në Hong Kong paemëruar. Burimet do të ndihmojë financimin fokusin ndërkombëtar BTCC si ajo daljet në tregun kinez.

Biznesi BTCC ka qenë asgjësuar nga një rregullator plas-poshtë në Kinë, e cila ndaloi tregtare cryptocurrency në shkëmbime të bazuar në vend. Pekin tani ka Bitcoin minierave në pamjet e saj të armëve, sipas raporteve të fundit në FT dhe gjetkë.

Një zëdhënëse për BTCC tha: “Ne aktualisht nuk janë liruar informacion mbi fondin as sasinë e burimeve të ngritur.”

BTCC këmbimit tregtohen më shumë se $25 miliardë vlerë e monedhave në 2017. Mobi portofolin BTCC-së, i cili u prezantua në mars 2017, tani ka konsumatorët nga 180+ vendet, shtoi zëdhënësja.

Në një deklaratë BTCC bashkëthemelues Bobby Lee tha: “Blerja e sotme është një piketë e pabesueshme për BTCC që vërteton të gjithë punën tonë të vështirë gjatë disa viteve të fundit. Unë jam shumë i ngacmuar në lidhje me burimet e kjo i jep BTCC për të lëvizur më shpejt dhe në mënyrë agresive të rriten bizneset tona në 2018 dhe përtej.”


Blockchain News 29 janar 2018


autor: Sara Bauer


përvojat Hashflare