Blockchain News 29.06.2018

Blockport nis beta platformë tregtare crypto dhe planet për të hyrë në tregun e SHBA

Amsterdam bazuar këmbimit cryptocurrency Blockport sapo ka lansuar beta publike të platformës së saj, tani duke i lejuar përdoruesit në Europë për të blerë, shes, dhe cryptocurrencies të tregtisë, duke përfshirë Bitcoin dhe Litecoin, kundër EUR.

Për fillimin është duke planifikuar për të hyrë në tregun e SHBA dhe të konkurrojnë kundër lider Coinbase, Blockport tha të enjten.

Blockport ka më shumë se gjysmë milioni e kripto-tregtarëve në platformën e saj, ndër të cilat 20% të vendosura në SHBA. Në muajt e ardhshëm, tipare të reja do të shtohet në platformë duke përfshirë çifte USD, Karakteristika tregtare sociale dhe më shumë cryptocurrencies.


Coinbase shton mbështetjen Paundi Britanik për të lehtësuar tërheqje në Mbretërinë e Bashkuar

Coinbase UK CEO Zeeshan Feroz tha se Coinbase do të mbështesin telave GBP në javët e ardhshme. aktualisht, Coinbase përdorin Estonisht bankare LHV për procesin e pagesave të cilat janë bërë të gjitha në Euro. përdoruesit në Mbretërinë e Bashkuar duhet të tërhiqet euro nga Coinbase përdorur transferta SEPA ose me anë të aplikacioneve mobile banking si Revolut.

Feroz tha: "Gjëja më e madhe për mua është lëkundet nga qasje në pagesa të shpejta…për të gjithë konsumatorët. përdoruesit në Mbretërinë e Bashkuar do të jetë në gjendje për të depozituar Sterling dhe të tërheqë Sterling jashtë në llogaritë e tyre bankare duke përdorur pagesat më të shpejtë. "


Hulumtimi SharesPost parashikon 15x rritje në vlerësimin e kompanive blockchain mbi të ardhshëm 10 vjet

SharesPost, një ofrues kryesor i fund-fazë kompani private zgjidhje të likuiditetit dhe tregjeve të kapitalit privat Research, ka lëshuar një raport të hulumtimit shpjegon pse beson vlera e kompanive në hapësirën blockchain mund të tejkalojë $2.5 trilion gjatë dhjetë viteve të ardhshme (15X rritja potenciale mbi vlerën aktuale vlerësuar) dhe se si investitorët mund të marrin pjesë në këtë treg.


Binance nis shkëmbimin crypto në Ugandë

Binance është duke filluar një shkëmbim kripto-fiat në Ugandë. Platforma e re, Binance Uganda, do të jetë përpjekja e parë e kompanisë në tregtimin fiat-kripto, mbështetjen e Ugandan monedhë.

Changpeng Zhao, CEO dhe themelues i Binance tha:
"Ne mendojmë se kripto ka një rast shumë të fortë të përdorur në vendet më pak të zhvilluara… Uganda [Eshte nje] Situata me të vërtetë interesante, vetëm 11% e popullsisë ka llogari bankare. Kjo është edhe një sfidë dhe një mundësi. Pra, ajo mund të jetë më e lehtë për të miratuar cryptocurrency si një formë e valutës në vend të duke u përpjekur për të nxitur për miratimin e bankës. Është një eksperiment interesant – një treg të madh të Afrikës, kjo është arsyeja pse ne jemi këtu. "

Kompania është e vendosur edhe për të nisur në 2 ose 3 më shumë vende në afat të shkurtër dhe vazhdon të punojë në një prototip për shkëmbimin e saj të decentralizuar.

Binance është aktualisht një nga shkëmbimet më të mëdha cryptocurrency nga vëllime të përditshme tregtare, duke parë $789 milion në tregton në 24 orë të shtypni kohë, sipas Coinmarketcap.


Coinbase për të hapur zyrën e re në Portland

Më e madhe këmbimit bazë në SHBA, Coinbase, është hapur një zyrë në Portland.

Sipas një punë postimin në faqen e tyre për një Menaxher mbështetjen e klientëve, Coinbase është "tani nisjen e një qendër e përsosmërisë në Portland që do të centralizojë funksion mbështetjen tonë të konsumatorëve, duke ndihmuar të siguruar një përvojë të klasit botëror të konsumatorëve ". Ata do të jenë punësimin e sa më shumë 100 njerëzit për këtë detyrë deri në fund të vitit.

tina Bhatnagar, nënkryetar Coinbase i operacioneve, lëshuar deklaratën,

"Hapja e një zyrë të re në Portland do të na ndihmojë të trokitje e lehtë në qytet është tepër i talentuar, inovative hapur-burim dhe komunitetet blockchain. Ne shohim përpara për të angazhuar pishinë të pasur talentin e qytetit dhe komunitetin e saj të lulëzuar teknologjisë. "


Blockchain News 29.06.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *