Blockchain News 29.05.2018

Japonia për të parë 6 shkëmbimet reja kripto

Japonisë 6 Platformat ardhshme kripto janë duke u nisur nga kompanitë publike të listuara në bursën e Tokios.

Këto kompani zbuloi kjo është hera e parë për të bërë biznes, si një platformë e këmbimit cryptocurrency.


këmbimit Bithumb ndalon tregtare në 11 vendet

Një prej shkëmbimeve më të mëdha të Koresë së Jugut cryptocurrency, Bithumb, ka njoftuar se po ndalon tregtimin dixhitale aseteve në një numër vendesh, duke përfshirë Korenë e Veriut, Iran, Iraku dhe Sri Lanka, së bashku me shtatë vende të tjera.

Këto vende janë etiketuar si rrezik të lartë nga vendet jo-bashkëpunues dhe Territoret (NCCT) nismë.


Blockchain News 29.05.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *