Blockchain News 28.06.2018

patentat MasterCard transaksionet anonim blockchain

shërbimet financiare gjigant Mastercard u dha disa patenta të reja blockchain këtë javë.

Një patentë përshkruan një sistem që lehtëson transaksionet anonime mbi një rrjet blockchain.

Sipas Mastercard, natyra transparent i transaksioneve të zakonshëm blockchain është një pengesë për miratimin e kësaj teknologjie për pagesat e përditshme. Kjo është e vërtetë për të dy bizneset dhe konsumatorët.

Shtetet patentë:

"Kështu, ekziston nevoja për një zgjidhje teknike, të cilën një njësi ekonomike mund të marrin pjesë në një transaksion ku detajet e transaksionit mund të bëhet publikisht për të siguruar përgjegjshmërinë dhe besimin në të dhëna, ndërsa ende siguruar anonimitetin dhe paaftësia e të tjerëve për të ndjekur transaksionet individuale ose informacione vëllim nga partia e transaksionit identifikimin e informacionit të dyja palët e një transaksioni për të kënaqur nevojat e konfidencialitetit të çdo subjekti të përfshirë në transaksion. "


Qeveria e Koresë së zbulon rregullores së re crypto

Agjencia kryesor financiar i Koresë së Jugut, Shërbimet Financiare Komisioni ka zbuluar një kuadër të ri crypto rregullator për shkëmbime kripto.

Autoritetet po hetojnë edhe 3 banka të mëdha Nonghyup, Hana Bank, dhe Kookmin që janë ofruar shërbime bankare dhe llogaritë virtuale për shkëmbime kripto.

Ia vlen të përmendet se të huajt nuk janë të lejuar të përdorin shkëmbimeve lokale cryptocurrency për të blerë dhe shitur asetet dixhitale.

Qeveria dëshiron për të parandaluar rishfaqjen e "Kimchi Premium" nga diktim lëvizjet e dyshimta Fondit në dhe jashtë e shkëmbimeve cryptocurrency dhe llogaritë bankare të lidhura me cryptoexchanges. Kimchi Premium është transferuar shuma të mëdha të kapitalit për të vetmin qëllim të duke përfituar nga normat e favorshme të këmbimit në Korenë e Jugut.

Konsensusi është politikat e reja të komunikojë legjitimimit sektorin cryptocurrency lokale.

Kjo është konsideruar si hapi i parë autoritetet e Koresë së Jugut kanë marrë në drejtim të duhur rregullimin e tregut cryptocurrency e vendit për herë të parë në histori.


Abu Dhabi nis rregullimin crypto & Korniza e taksave

Rregullatori për qendër financiare dhe Zonë e Lirë të Abu Dhabi ka nisur një kuadër rregullator dhe të taksave që do të përfshijë shërbime crypto spot ofruara nga këmbimet, kujdestarët, dhe ndërmjetësit e tjerë në zonën e.

Autoriteti Rregullator i Shërbimeve Financiare e Tregut Global Abu Dhabi ka adresuar çështjet rreth mbrojtjes së konsumatorit, kujdestarinë e sigurt, qeverisja teknologji, zbulimi / transparenca, abuzimi tregut dhe rregullimi i shkëmbimeve aseteve kripto.


Bithumb rimëkëmbet 14 milion $ e 31 milion $ humbur në hack

Koresë së Jugut këmbimit cryptocurrency Bithumb thotë se ka gjetur 14 milion $ e 31 milion $ humbur në javët e fundit hack.

Kompania bashkëpunuar me shkëmbime të gjithë botën për të tërhequr disa nga fondet, si dhe për të provoni dhe për të parandaluar humbjet e mëtejshme.

Shkëmbimi tha se do të vazhdojë pezullimin e saj të depozitave aseteve dhe tërheqje në platformën.

Pas Heist e javës së kaluar, 24-orë vëllimit të tregtimit në Bithumb ka rënë ndjeshëm - nga $400 milionë në atë kohë për të $124 milion aktualisht - të dhënat nga shfaqjet CoinMarketCap.


Chat app Line për të nisur shkëmbimin crypto

Line Corp., Shërbimi më i madh i mesazheve Japonisë, është hapur një shkëmbim cryptocurrency muajin e ardhshëm.

shkëmbimi, quajtur Bitbox, do të ofrojë tregtare mes më shumë se 30 argumentet virtuale përfshirë Bitcoin & Litecoin, por jo monedhat Fiat. Faqja e internetit do të jetë në dispozicion në 15 Gjuhë për përdoruesit në mbarë botën. Bitbox do të paguani një 0.1 për qind tarifë tregtare, me përjashtim të atyre në Japoni dhe SHBA.

Linja është duke punuar edhe në një app vete celular për shkëmbimin. Line ka aplikuar edhe për licencë për të hapur një shkëmbim cryptocurrency në Japoni.


Blockchain News 28.06.2018

5 komente

  1. Awesome! Its in fact amazing paragraph, I have got much clear idea regarding from this piece of

  2. I am sure this paragraph has touched all the internet users, its really really pleasant post on building up new web site.

  3. It’s very simple to find out any topic on web as compared to textbooks, as I found this post at this web site.

  4. I’m really inspired together with your writing skills as smartly as with the layout to your weblog. Is that this a paid subject matter or did you modify it yourself? Anyway stay up the excellent quality writing, it’s uncommon to see a nice blog like this one today..

  5. Greetings! Very useful advice within this article! It’s the little changes that make the largest changes. Thanks for sharing!

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *