Blockchain News 27.08.2018

Koreja e Veriut përgatitet të mbajë konferencë crypto në tetor

Pheniani thuhet se është i përgatitur të presë një konferencë blockchain, ku ajo do të tregojë off "kripto cutting-edge teknologjive dhe blockchain." të Koresë së Veriut

Quajtur "Konferenca Ndërkombëtare Blockchain Korean,"Konferenca inaugurues Blockchain është pritur nga Republika Popullore Demokratike e Koresë së Veriut (DPRK) në kryeqytetin e Phenianit, duke filluar tetor. 1, sipas Yonhap prizë lajmeve, cituar raportet nga-bazë së SHBA-Radio Azia e Lirë.

Konferenca pritet të tërheqë ekspertë në këtë fushë nga e gjithë bota. këta ekspertë, sipas raportit, do të takohet me "zyrtarë të subjekteve të biznesit Veri," në tetor. 3.

Koreja e Veriut ka dalë nga freskia e vonë me takimin e fundit mes liderëve koreane dhe atë ku Kim Jong Un u takua U.S. President Donald Trump, Edhe pse marrëdhëniet janë përkeqësuar pak i vonë. Ka edhe një tryezë kohë i përafërt për konferencën e cila parashikon takime me zyrtarë të lartë të qeverisë koreane dhe bizneset. megjithatë, ka edhe një numër të shenjave paralajmëruese, ku Koreja e Veriut dhe cryptocurrencies janë të shqetësuar - këto janë kryesisht të bëjnë me çështjet e thatë dhe mashtrimet e tjera që duket të vijnë nga vendi i vonë.

Në një intervistë me Ftesë për aplikacione, një ekspert i sigurisë pohoi se Koreja e Veriut duket të jetë duke u përpjekur për të treguar off aftësitë e tij kur është fjala për "kripto cutting-edge teknologjive dhe blockchain."

Lajmi i ngjarjes Pyongyang vjen në këmbë e raporteve akuzonin Korenë e Veriut e cryptocurrencies marrjes me anë të mjeteve të paligjshme. Lazarus Group, një sindikatë krimi kibernetik e lidhur me vendin komunist njeri i vetëm, ishte raportuar kohët e fundit për të kanë vendosur një ransomware të reja që synojnë bizneset.

Pasi ransomware, quajtur Hermes, infekton sistemin pritese, një email është dërguar në organizatën kërkuar pagesën e menjëhershme, dhe kërcënuar një rritje prej 0.5 BTC në shpërblesë për çdo ditë mesazhi shkon unresponded.

Në një raport të botuar kohët e fundit, Kontrollo Point tha se sulmi sapolindur ka siguruar tashmë sa më shumë që $640,000 nga viktimat e tij, mendohet se rezultat i synimeve të dhënësit kompanitë dhe organizatat me buxhetin për të paguar ransoms më të mëdha. kontrollo Point, e cila për herë të parë të ekspozuar scam, tha se sulmi ishte shumë më agresive se gjeneratat e mëparshme të BTC ransomware.


Raporti Kraken Daily Market për 26.08.2018

BTC
$6,683
↓ 0.60%
$26.9M
ETH
$273.2
↓ 2.19%
$9.5M
BCH
$522.53
↓ 2.73%
$1.23M
XRP
$0.3230
↓ 1.53%
$1.15M
EOS
$4.93
↓ 2.18%
$942,342
ETJ
$12.40
↓ 1.20%
$761,595
LTC
$56.79
↓ 1.73%
$481,492
XMR
$93.23
→ 0.00%
$399,913
DASH
$142.8
↓ 0.72%
$211,440
Ushdt
$1.00
↑ 0.03%
$170,845
XLM
$0.2118
↓ 2.12%
$164,168
KZZ
$135.0
↓ 2.58%
$149,567
REPS
$19.25
↓ 0.36%
$119,193
mln
$5.37
↓ 0.74%
$59,241
doxh
$0.0025
↑ 5.22%
$10,257
GNO
$30.6
↓ 1.55%
$4,672

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$42.2M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 27.08.2018

një koment

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *