Blockchain News 27.07.2018

Nasdaq organizon takimin me dyer të mbyllura për të ndihmuar të legjitimuar kripto

Nasdaq Inc. synon të ndihmojë legjitimuar industrinë cryptocurrency & organizoi një takim me dyer të mbyllura më parë këtë javë në Çikago, me përfaqësues nga kompanitë rreth një gjysmë duzinë, duke përfshirë edhe shkëmbimet tradicionale, si dhe Binjakët dhe tregjet e tjera kripto, sipas një person i njohur me ngjarjen. Fokusi i mbledhjes, ky person tha, ishte për të inkurajuar industrinë e për të bërë gjëra që do të përmirësojnë imazhin e saj dhe vërtetoni rolin e saj të mundshëm në tregjet globale.

Një zëdhënës i Nasdaq ka konfirmuar ngjarja ka ndodhur. Në mesin e temave të diskutuara ishin pasojat e rregullimit të ardhmen për cryptocurrencies, çfarë mjetet e nevojshme dhe çfarë mbikqyrjes do të jetë e nevojshme. Nasdaq ditur këtë javë se është e furnizuar me teknologji të 5 shkëmbimet kripto, përfshirë Gemini dhe SBI Monedhat Virtual. Nuk pritet të jetë një dialog i vazhdueshëm në mesin e pjesëmarrësve. Për shkak të historisë së saj të jolikuidetit, vjedhje, mashtrimit dhe mungesa e shërbimeve të kujdestarisë, Wall Street ka qenë i ngadalshëm për të lëvizur në hapësirë.


Gjiganti Tech Hitachi zhvillon sistemin blockchain Pagesa të bazuara në gjurmë gishtash

Me bazë në Tokio gjigant tech Hitachi dhe operator telekomit KDDI po testojnë një biometrike, Blockchain bazuar në sistem për të shlyer pagesat me pakicë. Duke përdorur Blockchain Hitachi ndërtuar mbi platformën pëlhurë Hyperledger, sistemi i verifikimit biometrike është projektuar për të integruar sistemin kupon KDDI-së, duke i lejuar konsumatorët me kuponat për të vërtetuar blerjet në dyqan duke përdorur vetëm shenjat e gishtave të tyre.

fillimisht, sistemi i shlyerjes kupon do të gjykohet në dyqanet e shitjes me pakicë KDDI vendosura në Tokio dhe shitore të ushqimit të shpejtë të z. zinxhir Donut. Sipas Hitachi, Blerësit do të regjistrojnë të dhënat e tyre biometrike, si dhe kredi kupon kur ata regjistrohen për të përdorur sistemin. Këto të dhëna më pas do të jetë i koduar para se të ruhen në blockchain.


Banka e letër hulumtim Kanada thotë kripto banka qendrore mund të sjellë përfitime ekonomike

Central cryptocurrency bank-lëshuar potencialisht mund të sjellë përfitime të mirëqenies ekonomike për Kanada dhe SHBA, sipas një studiuesi të bankës qendrore. Në një letër sasiore kërkimore bazuar botuar të enjten, the Banka e Kanadasë së S. Mohammad R. Davoodalhosseini thotë se fitimet e mirëqenies e futjes Central Bank Digital Monedhë (CBDC) janë vlerësuar si deri në 0.64% për Kanada & deri në 1.6% për SHBA, krahasuar me ekonomitë e tyre përkatëse në qoftë se vetëm para të gatshme është përdorur.

Bazuar në modelimin e detajuar dhe llogaritje matematikore, studiues argumenton në letër se mirëqenia ekonomike e një vendi - të paktën për Kanada dhe SHBA - mund të jetë më mirë duke zëvendësuar të holla me një CBDC, zbatimi me kusht nuk është jashtëzakonisht i kushtueshëm.


Raporti Kraken Daily Market për 26.07.2018

BTC
$8,269
↑ 1.67%
$58.7M
ETH
$477.8
↑ 1.17%
$17.3M
XLM
$0.3296
↑ 2.07%
$5.15M
XRP
$0.4614
↓ 0.62%
$3.25M
EOS
$8.67
↑ 0.93%
$3.22M
BCH
$836.38
↑ 0.78%
$2.29M
ETJ
$17.27
↑ 4.60%
$1.41M
LTC
$86.97
↑ 0.17%
$1.27M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$1.07M
KZZ
$228.7
↑ 5.49%
$769,658
XMR
$143.31
↑ 2.24%
$747,788
REPS
$31.23
↑ 4.38%
$588,388
DASH
$250.0
↑ 1.88%
$574,024
ICN
$0.603
↑ 1.51%
$81,991
doxh
$0.0036
↓ 0.53%
$44,732
GNO
$51.2
↓ 0.66%
$37,737

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$96.5M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 27.07.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *