Blockchain News 27.06.2018

KSHZ kërkon komente nga publiku mbi Bitcoin ETF

Letrave me Vlerë dhe Komisionit Exchange SHBA kërkon komente në një fond të këmbimit potencial Bitcoin tregtohen (ETF).

Rregullatori i letrave me vlerë thirrje për komentet mbi një propozim nga ana e CBOE tek lista dhe tregtisë ETF SolidX Bitcoin, e cila ishte nga ana e propozuar nga VanEck SolidX Bitcoin Trust.

tallash metali e CBOE tregojnë se Trusti do të investojë vetëm në Bitcoin dhe aksione në automjet më pas do të pasqyrojnë çmimin më të madh në botë cryptocurrency-së. Ndërsa operatorët e saj do të blejnë apo shesin Bitcoin si të nevojshme, “Trusti nuk është menaxhuar në mënyrë aktive.”

KSHZ është duke kërkuar për komentet për këtë ndryshim rregull i propozuar nga “personat e interesuar.”


këmbimit Kripto përmbahen në plan për të bërë SEC rregulluara broker-dealer

përkrah, një kripto dhe e këmbimit valutor globale, vetëm e bëri një veprim të madh drejt duke u bërë një tregtar të licencuar të letrave me vlerë.

Përkrah njoftoi planet e saj për të fituar JNK Letrave Corp., një regjistruar broker-dealer i cili ka licencat e nevojshme për të tregtisë çdo cryptocurrencies të cilat mund të rregullohen si letra me vlerë nga Komisioni për letra me vlerë.

Përkrah General Counsel Ben Sherwin tha “Ne jemi duke u përpjekur për të qëndruar në ballë, dhe ne besojmë se ky është drejtimi që gjërat po lëvizin.”


Rrufeja Rrjeti rritet dhe Implementimi hyjë beta

Java e 25 qershorit shënoi firsts reja për Rrjetin Rrufeja Bitcoin s, me pranimin në rritje dhe të tre e zbatimeve të saj hyjnë beta.

C-rrufe, Rrufeja Rrjeti Daemon (LND) dhe Eclair ka hyrë zyrtarisht lirimin beta e hënë.

Duke komentuar mbi moment historik, zhvilluesi C-rrufe Blockstream tha se teknologjia do të bëhet tani më e thjeshtë për përdoruesit përfundimtarë - një aspekt kyç në pranimin ngarje.

beta Blockstream përfshin një portofol "të drejta të plota" për c-rrufe, si dhe pajtueshmërinë për lidhjen në nyjet drejtimin në lidhje me rrjetin TOR.

Rrjeti Lightning është rritur në mënyrë të konsiderueshme në shtatë muajt e zbatimit Bitcoin MAINNET teknologjia ka qenë i gjallë.

Që Blockstream nisur Rrufeja aktivizuar webstore e saj në janar, rrjeti ka parë gjatë 16,000% rritje, tani trajtimin 25 vlerë BTC i pagesave duke përdorur mbi 2560 nyjet dhe 7600 kanalet. gjithashtu, mijëra kanale janë private dhe nuk janë të dukshme në statistika në linjë.

Përdoruesit zgjedhur për të përdorur teknologjinë kur paguajnë mund të përfitojnë nga kohët pranë çastit konfirmimit, së bashku me tarifat të cilat kanë drejtuar tashmë nën një Satoshi vetme, njësia më e vogël Bitcoin aktualisht me vlerë $0.00006220.


Kripto Startup përkrah bëhet një i licencuar US broker-dealer

Platforma Paratë digjitale përkrah dëshiron të bëhet një broker-tregtar në SHBA, pasi ajo kishte fituar një kompani e regjistruar e quajtur Letrave me Vlerë JNK, ai tha të mërkurën.

Kompania ka aplikuar tashmë për të Autoritetit Rregullator të industrisë financiare (FINRA) të miratojë ndryshimin e pronësisë të bëhet një regjistruar broker-dealer.

në fund të fundit, Përkrah shpreson të jetë në gjendje të ofrojë opsione pjesshëm dhe të tjera të aksioneve nën platformën e saj të ri të letrave me vlerë, nën mbikëqyrjen e Komisionit të Letrave me Vlerë dhe Exchange (SEC) dhe Tile FINRA Sigurimit.

Përkrah Bosi Ben Sherwin shpjegoi veprim të CoinDesk: “Ne kemi fituar një bazë në Nju Jork ndërmjetësi i shkathët për të zgjeruar bazën tonë të produktit dhe të ofrojë asetet më digjitale për përdoruesit tanë.”

Nëse blerja është miratuar, Përkrah mund të fillojnë duke ofruar produkte të rregulluara për klientët e saj.

Sherwin tha:

“Ju jeni duke u bashkuar FINRA të bëhet një broker-dealer, dhe ky status broker-dealer na lejon të bëjmë aktivitete që ne nuk do të jetë në gjendje të bëjë pa këtë licencë. Ajo është gjithashtu në përputhje me misionin tonë të transparencës dhe të besimit, sepse ne të paraqesë në rregulloren që është e përshtatshme dhe të përgjegjshëm për atë që rregullatorët thonë. »

Përkrah më vonë në plan të paraqesë për të bërë një sistem alternativ tregtare (ATS) with the SEC, ai shtoi.

While JNK and Uphold will operate as two distinct companies until the merger is complete, Uphold intends to bring JNK's punonjësit për të ndihmuar me planet e zgjerimit të mbështesë s.

«JNK is an … organization with a 25-year history of being in the financial markets. They’re quality people and good operators … running a broker-dealer requires a certain amount of expertise and the quality of the people there gives us a leg up,»Sherwin tha.

Fluksi i ekspertizës do të shkojnë në mënyrë tjetër shumë, as Uphold intends to help JNK start offering cryptocurrency research products, on top of the reports it already offers looking at a variety of industries.

«From a process standpoint, ata kanë licencë dhe ne jemi duke shpresuar për të zgjeruar licencën e tyre,»Sherwin tha. «Pra, ne të përfitojnë nga të arrijnë të tyre institucional dhe ata të përfitojnë nga të arrijnë të konsumit tonë.»

«Kjo redukton overhand tonë rregullator dhe tregon se sa serioze ne jemi gati mbikëqyrjen rregullatore [sepse] Përkrah është i bazuar mbi transparencën dhe besimin,»Ai arriti në përfundimin.


Raporti Kraken Daily Market për 26.06.2018

ETH
$440.2
↓ 4.39%
$44.3M
BTC
$6,183
↓ 1.10%
$43.4M
EOS
$7.75
↓ 5.14%
$3.59M
XRP
$0.4691
↓ 1.68%
$2.91M
BCH
$723.02
↓ 4.63%
$2.67M
LTC
$79.23
↓ 3.19%
$2.32M
ETJ
$15.50
↓ 1.08%
$2.25M
XMR
$122.63
↓ 3.81%
$1.5M
DASH
$230.9
↓ 3.88%
$1M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$801,652
XLM
$0.1887
↓ 4.24%
$579,739
REPS
$30.80
↓ 4.14%
$209,128
KZZ
$167.0
↓ 4.60%
$182,901
ICN
$0.587
↓ 4.31%
$60,408
doxh
$0.0025
↓ 3.51%
$22,800
GNO
$45.4
↓ 3.59%
$15,927

Kraken DIGITAL ASSET EXCHANGE
$106M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 27.06.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *