Blockchain News 26.07.2018

Uber bashkëthemelues & E * alum Trade nisur asnjë tarifë-crypto platformë tregtare

bashkë-themelues Uber së bashku me një E * vet Tregtisë janë bashkuar për të nisur një shërbim komisioni pa cryptocurrency tregtare. platforma, quajtur Voyager, ka për qëllim për të përfituar në fragmentimit në vendin e tregut global cryptocurrency. Në vend se të veprojnë si një shkëmbim tradicionale të centralizuar, Voyager do të shërbejë si një motor kurs për shkëmbime të tjera, duke ndihmuar investitorët blejnë dhe shesin 15 cryptocurrencies në çmime më të mirë në dispozicion, pa pasur nevojë për të hapur dhjetëra llogarive dhe dyqan rreth përpara se të bëjnë një tregti.

CEO Stephen Ehrlich tha se firma do të përfitojnë nga diferenca midis çmimit të kuotuar për tregtarët dhe çmimin me të cilin tregtia themelor është vendosur aktualisht, "Ne pamë një mundësi për të ndërtuar një dinamike zgjuar router urdhërojë që mund të përfitojnë nga treg dhe gjithashtu ofrojnë klientëve nuk ka komisione,"Tha Ehrlich, një ish-ekzekutiv në elektronike firme brokerimi E * Tregtisë dhe themeluesi i Lightspeed Financiare. "Ndonjëherë ju shkoni të tregtisë në një shkëmbim të caktuar, por nuk ka likuiditetit atje. "


Bitcoin s “përzgjedhja coin” tech për reduktimin e tarifave merr zbatimin e parë të madh

Kripto fillimin e sigurisë teknologjinë më të fundit BitGo-së - “menaxhimin parashikuese UTXO” - Dashuri teknike, por atë e mori një gol në fund që të gjithë do të kuptojnë: prerja tarifat crypto. BitGo është kompania e parë rrjedhë crypto miratuar një rrotullim në “përzgjedhja coin,” një teknologji shkallë që ka qenë një nga shumë të mbrojtura si një mënyrë për të lehtësuar obsesionin e industrisë me uljen e tarifave që ata thumba të mprehta në mbi $20 një transaksion në dhjetor.

Edhe pse taksat kanë rënë që në më pak se $1, incidenti kishte një ndikim të madh psikologjik. Si i tillë, industria e tronditi në veprim, duke kërkuar në teknologjitë që mund të ndihmojnë chip larg në këto tarifa. Zgjedhja Coin më efikase zgjedh atë që monedhat shkojnë drejt një veprimi të caktuar. Ideja ka qenë rreth e rrotull për disa vjet, por është vetëm tani duke filluar për të fituar vëmendje më të gjerë. BitGo tha klientëve të saj që kanë modernizuar në versionin e tyre të software të fundit do të kenë qasje në këtë mjet të ri, duke parë reduktime tarifë prej deri në 30%.


“Kalë i errët” Kandidati presidencial amerikan pranon donacione Bitcoin

Andrew Yang, një "kalë të errët" US kandidat presidencial kandidon si një demokrat, tweeted se ai po pranon donacione në Bitcoin dhe cryptocurrencies tjera për tij 2020 ofertën presidenciale. Yang është autor i një libri të quajtur "Lufta mbi normale Popullit", i cili argumenton në favor të një të ardhura universal bazë të $1,000 në muaj për të gjithë të rriturit amerikanë. Ai është kundër edhe për të inteligjencës artificiale dhe teknologji automatizimi.

Fushata Yang vuri në dukje se donatorët do të marrë një formë që do të lejojë fushata për të verifikuar kualifikimet e tyre të votuesve, pas së cilës fushata do të dërgojë një adresë cryptocurrency portofolin për të lejuar ata për të bërë dhurimin. Mbështetësit tha se është në lidhje me kandidatët kohë pranuar cryptocurrency.


Irani planifikon cryptocurrency kombëtare si sanksionet e reja të SHBA vegjë

Irani së shpejti mund të nxjerrë cryptocurrency e vet si një mënyrë për të anashkaluar sanksione të reja ekonomike të miratuara nga presidenti amerikan Donald Trump. Një plan për të zhvilluar një “indigjen” cryptocurrency aktualisht është në agjendën e Shkencës dhe Teknologjisë Departamentit të qeverisë. alireza shumë, nënkryetari i departamentit përgjegjës për çështjet e investimeve, tha se projekti është duke punuar me Bankën Qendrore të Iranit. Daliri tha gjithashtu “Ne jemi duke u përpjekur për të përgatitur bazat për të përdorur një monedhë të brendshëm dixhital në vend.”

Cryptocurrency do të lehtësojë transaksionet e brendshme dhe ndër-kufitare përpara U.S. sanksionet. SHBA njoftoi se do të kufizojnë qasjen e Iranit në dollarë amerikanë duke filluar nga Gusht. 6th. Daliri tha se departamenti i tij synon të integrojë teknologjinë blockchain me bankën qendrore të vendit gjatë tre muajve të ardhshëm, lëkundet nga një cryptocurrency për zbatimin e përgjithshëm nëpër bankat e vendit të dytë.


Blockchain News 26.07.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *