Blockchain News 26.06.2018

Yahoo përfshin BTC për USD palë tregtare në raportin tradicional aksioneve

Një raport i ri i Yahoo përfshin një listë të "zgjedhur rezervat financiare" të tilla si American Express, Prudential Financial dhe JP Morgan Chase dhe kjo listë përfshin disa kripto-to-USD palë tregtare të tilla si Bitcoin në USD.

Përfshirja e cryptocurrencies me rezervat tradicionale është pjesë e një trendi normalizimit të aseteve të monedhës dixhitale.

Yahoo! është website i gjashtë më i madh në botë dhe më i madhi i tetë në SHBA, sipas Alexa.

raporton statistuk se që nga korriku 2015, Yahoo! kishte një rreth 151.2 milion vizitorë unik mujore nga SHBA.


Pharma gjigant patentat Merck duke Blockchain për luftimin e meds të falsifikuara

Merck kërkon një patentë për t'u përdorur Blockchain për ndjekjen e mallrave si ata lëvizin nëpër zinxhirin e furnizimit.

Qëllimi këtu është anti-falsifikim.

Merck vëren në paraqitjen e saj se teknologjia “mundëson një të sigurt, magazinimi i besueshëm i rezultateve leximit me integritet shumë të lartë të të dhënave, e tillë që ajo është në thelb e pamundur për të manipuluar ose fshihet, ose ndryshe ngacmoj me, ose të humbasin të dhëna të tilla, e.g. për shkak të fshirja paparamenduara ose të qëllimshme ose për shkak të korrupsionit të dhënave.”


Korean rrjedhje këmbimit vë $ 620K vlerë prej kripto në rrezik

Një shkëmbim Korea e Jugut në bazë ka rrjedhur pa dashje informata të ndjeshme në lidhje me 19 e përdoruesve të saj, potencialisht duke $620,000 vlerë e cryptocurrency në rrezik.

Një punonjës i Bitkoex, një shkëmbim nisur në maj, postuar adresat e emailit, Adresat portofolin, dhe çelësat private për argumentet KRM në llogaritë e tyre në media chat sociale, të cilat mund të lejojnë askënd me informacione për të hyrë aktivet. Kompania pohoi ka asete kanë qenë të humbur.


Andreessen Horowitz nis $ 300M fond crypto

Silicon Valley investim central elektrik Andreessen Horowitz (a16z) ka nisur një të ri $300 milion fond fokusuar në cryptocurrency.

Fondi do të quhet “a16z” dhe sidomos do të shfaqë ish-prokuror federal dhe ndihmësi i SHBA Avokati Kathryn Haun si një nga bashkë-të çon. Haun ka qenë gjithashtu i quajtur si partnerin më të fundit të përgjithshëm të firmës.

ortaku i përgjithshëm Chris Dixon tregohet fondi crypto do të marrë një litar të vendosur afat-gjatë në investimet e saj.

Dixon vazhdoi duke shtuar:
“Ne duam shërbime mundësuar nga protokollet kripto që do të përdoret nga qindra miliona dhe përfundimisht miliarda njerëzve,” Dixon shkroi. “argumentet Kripto janë klasa amtare pasuria e rrjeteve numerike, por vlera e tyre është i shtyrë nga themelor, praktike përdor raste.”


Raporti Kraken Daily Market për 25.06.2018

BTC
$6,251
↑ 1.23%
$70.5M
ETH
$460.4
↑ 1.12%
$54.8M
EOS
$8.17
↑ 1.74%
$8.03M
XRP
$0.4771
↓ 0.07%
$6.6M
BCH
$758.16
↑ 0.45%
$5.94M
LTC
$81.84
↑ 0.61%
$5.18M
ETJ
$15.67
↑ 4.61%
$4.26M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$2.07M
XMR
$127.49
↑ 4.98%
$2.07M
DASH
$240.2
↑ 0.26%
$992,370
XLM
$0.1970
↓ 0.59%
$826,838
KZZ
$175.1
↑ 5.56%
$456,348
REPS
$32.13
↑ 4.73%
$163,325
ICN
$0.614
↑ 6.75%
$74,792
GNO
$47.0
↑ 2.77%
$44,547
mln
$29.27
↑ 2.56%
$23,407

Kraken DIGITAL ASSET EXCHANGE
$162M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme
kripto, EUR, USD, JPY, CAD, GBP


Blockchain News 26.06.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *