Blockchain News 26.05.2018

shitësin më të madh në botë diamant bashkohet programit blockchain diamanti

Vulën Jewelers, shitësin më të madh në botë diamant, njoftoi dje se do të jetë i pari për t'u bashkuar blockchain program pilot Tracr drejtuar nga minatorët diamanti De Beers.

Programi siguron transparencën dhe gjurmueshmërinë nga miniera diamanti të gjithë rrugën për vetë dyqan diamant.

Në maj De Beers njoftoi se kishte gjurmuar me sukses 100 diamante në të gjithë zinxhirin e furnizimit duke përdorur këtë teknologji.


Blockchain News 26.05.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *