Blockchain News 25.07.2018

Coinbase nis crypto shërbim kartë dhuratë në Evropë

SHBA këmbimit cryptocurrency bazuar Coinbase tani ofron një mënyrë për konsumatorët për të blerë mallra dhe shërbime me pakicë duke përdorur asetet crypto, në sajë të një partneriteti të ri me një fillimin kartë dhuratë digital. Coinbase ka integruar shërbimet e saj portofolin me WeGift, një platformë kartë në internet dhuratë me bazë në Londër, dhe tani i lejon përdoruesit për të blerë kartat dhuratë me cryptocurrency ruajtur në kuletat e tyre Coinbase.

aktualisht, shkëmbimi mbështet Bitcoin, Litecoin dhe të tjerët, me më shumë gjasa që të shtohet së shpejti. kartat dhuratë blera nga cryptocurrencies mund të përdoret në mbi 120 shitësit që pranojnë WeGift, përfshirë Tesco, M&S, Uber, Carrefour, Google Play dhe Costa. Shërbimi është deri tani në dispozicion vetëm në Britani të Madhe, Francë, Spanjë, Holanda dhe Italia.


Reddit bashkë-themelues thotë kripto është “alternativë e mundshme” për Fiat

Alexis Ohanian, bashkë-themelues i Reddit dhe inicializohen Capital, firma kapital sipërmarrje me $ 250 milion në asetet menaxhuar, thotë Bitcoin, □ Teknologjia blockchain and cryptocurrencies të tjera mund të revolucionarizojnë web. Ai tha gjithashtu se qëndron me parashikimin e tij se çmimi Bitcoin-së do të jetë në $20,000 deri në fund të vitit, dhe vazhdoi duke thënë "Bitcoin… është një shenjë ndryshimin e herë… ne e shohim atë duke vazhduar për të shkuar deri për afat të gjatë, sepse gjithnjë e më shumë njerëz janë duke shkuar për të kërkuar alternativa për Fiat si një dyqan me vlerë. "

"Mjaft e shteteve mund të përpiqen për të ndaluar - dhe disa tashmë kanë - rritja e cryptocurrencies që do të paraqesë sfida për urdhëra të tyre. Rezultati përfundimtar edhe pse, është e internetit si një teknologji është një shumë e fuqishme dhe elastike, teknologji paraqet një të vërtetë, alternativë e mundshme që po tregon gjithnjë e më shumë kredibilitet me kalimin e kohës - dhe kjo është ende shumë e paqëndrueshme -., por në afat të gjatë ka vlerë të veçantë "Ohanian folur edhe për firmën e tij QV" Ne duam të bast mbi zgjedh dhe lopata… e forta, infrastrukturë shumë unsexy… se të gjitha këto gjëra do të në fund të fundit duhet të punojnë. "


fond gardh themeluesit TechCrunch mban më shumë se çdo gjë tjetër Bitcoin

Mike Arrington, themeluesi i Arrington XRP Capital, i cili filloi nëntorin e kaluar një 100 Million Dollar gardh fond shprehura në kripto, tha se fondi gardh është “shumë i larmishëm” dhe në fakt ka më shumë se çdo gjë tjetër Bitcoin, gjatë një interviste CNBC Cryptotrader në Korenë e blockchain Javës.

Arrington, i cili është edhe themeluesi i TechCrunch, parashikuar çmimi Bitcoin s do të arrijë $25,000 kete vit.

BITCOIN: Mike Novogratz -We've seen the bottom $10k next then $25k!


fillimin Investment bitwise propozon ETF për krye 10 CRYPTOS

startup kripto investim & Menaxheri i aseteve bitwise kërkon leje nga KSHZ për të ofruar një fond të këmbimit, tregtohen (ETF) lidhur në krye 10 cryptocurrencies. Bitwise HOLD 10 Fund cryptocurrency Index ETF do të jetë i lidhur me një fond pasiv investimeve e cila investon në krye 10 cryptocurrencies nga kapitalizimin e tregut. Ky fond “kap përafërsisht 80% i kapitalizimit të përgjithshëm të tregut të tregut cryptocurrency,” Kompania tha të martën.

Sipas një njoftimi për shtyp, propozimi ETF adreson çështjet që lidhen me furnizimin, likuiditet, Vëllimi i tregtisë dhe kujdestarinë, të cilat janë zonat KSHZ-ja ka shprehur shqetësimin në lidhje në të kaluarën. Propozimi, ngritur me KSHZ, ndryshon nga aplikacionet e tjera ETF në shqyrtim e agjencisë në se listat cryptocurrencies të shumta si pjesë e fondit, dhe jo vetëm Bitcoin.


Blockchain News 25.07.2018

një koment

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *