Blockchain News 25.05.2018

Mike Novogratz: SHBA Gov Hetimi Bitcoin është një gjë e mirë

Investitori miliarder Mike Novogratz tha se ai nuk është i befasuar nga akuzat dhe mirëpret hetimin, një mendim i bëri jehonë nga Cameron Winklevoss, president i këmbimit kripto Binjakët. bull i madh Bitcoin Wall Street-së vlerësuan masën si fillim të mbikëqyrjes rregullatore të nevojshme.

"Tëharrje nga aktorët e keqe është një gjë e mirë, nuk është një gjë e keqe për shëndetin e tregut,"Novogratz, i cili është duke krijuar cryptocurrency tregtar bankare Galaxy Digital LP, tha në një intervistë. "Mjaft e shkëmbimeve kanë këto numra vëllim të fryra për të krijuar një ndjenjë të eksitim rreth monedhave,"Tha ai, duke përmendur përvojën e tij duke u përpjekur për të tregtisë.

"Ne mirëpresim çdo hetim që shërben për të nxitur bazuar në rregulla sheshe dhe të largojë aktorë të këqija,"Winklevoss, president i shkëmbimit Binjakët, tha në një deklaratë.


Kraken fton prokurorin e administratës Bush si këshillë të përgjithshme

-Bazë në San Francisko këmbimit cryptocurrency Kraken ka punësuar një ish-prokuror federal i emëruar nga Presidenti George W. Bush për të shërbyer si avokat i saj i përgjithshëm.

Business Insider raporton se shkëmbimit, tetë më i madh në botë me një vëllim ditor prej vetëm nën $350 milion, ka punësuar Mary Beth Buchanan, gruaja e parë dhe personi më i ri ndonjëherë i caktuar Prokurori për rrethin perëndimor të Pensilvanisë.


20% e institucioneve financiare duke konsideruar shërbime tregtare crypto në 2018 sipas sondazhit të Reuters

Ontario bazuar firmë informacioni financiar Thomson Reuters rezultatet e anketës lëshuar duke treguar interes në rritje në tregun e cryptocurrency.

Thomson Reuters anketuar 400+ klientët dhe gjeti se një e pesta e tyre janë duke planifikuar për të ofruar shërbime cryptocurrency tregtare në tjetrën 12 muaj, për shkak të një rritje të konsiderueshme në numrin e kërkesave nga tregtarët, e cila është "një ndryshim i madh."


Blockchain News 25.05.2018

një koment

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *