Blockchain News 24.07.2018

Binance gati për të hyrë në tregun e Koresë së Jugut

Binance, shkëmbimi i madh në botë cryptocurrency, është e gatshme të hyjë në Korenë e Jugut. Binance po planifikon të krijojë tre deri në pesë korporatat lokale këtë vit në përputhje me burim Lajme BusinessKorea. Binance CEO Changpeng Zhao mori pjesë në Samitin blockchain partnerët në Seul në 21 korrik & 22nd. Gjatë fjalimit të tij kryesor, Ai theksoi rëndësinë e tregut të Koresë së Jugut, duke thënë se kompania e tij do të pasurojë komunitetin e saj në treg.

Binance kohët e fundit ka shtuar një shërbim Gjuhe Korean për shkëmbimin e saj cryptocurrency dhe faqen zyrtare, dhe gjithashtu punësuar koreanët për një drejtor të marketingut lokale dhe një Labdirector Binance, e cila është një fond ndikim social. sidomos, Binance tashmë është shkëmbimi zgjedhje për disa tregtarëve të Koresë së Jugut.


Bittrex ofron kripto për tregtimin fiat për llogaritë e verifikuara

Bittrex, një bazë në SHBA kripto-këmbimit që aktualisht merret me $150 milion në vëllime tregtare, ka filluar duke ofruar depozita USD dhe tërheqje, si dhe palë tregtare. Bittrex thotë: "Bittrex tani mbështet llogarive të pranueshme personale dhe të korporatave për Dollar amerikan (USD) tregti, depozitat USD, dhe tërheqjet USD. Shfrytëzues ndërkombëtare dhe ato që operojnë në Kaliforni, Nju Jork, Montana, dhe Washington State me identitetin verifikuar llogaritë janë të pranueshme. "

Në mënyrë që të tregtisë Fiat, individët duhet të kërkojë leje, & dërgoni ID me dëshmi të adresës. Është e kufizuar edhe për vetëm katër shtete në SHBA, por është dukshëm një shkëmbim i madh ka shkuar nga kripto-to-kripto tregtare tani kripto-të Fiat. Ato përdoren për të jetë e shkëmbimit më të madh crypto herë, parakalimi Poloniex, por pastaj Binance erdhi dhe arriti dy.


Sistemi i ri pagesave UK bankës qendrore për të përdorur Blockchain

Banka e sistemit të përditësuar të Anglisë pagesave do të jetë në përputhje me format e teknologjisë financiar blockchain-bazuar. Kjo është pjesë e përpjekjeve të vazhdueshme BOE-së për të modernizuar Real kohërave sistemin e tij të shlyerjes bruto (RTGS), e cila është thelbësore për bankare dhe tregtare në Britani dhe merret me transaksione me vlerë rreth 500 miliardë £ në vit, ose pothuajse një e treta e prodhimit ekonomik të vendit.

Sistemi modernizuar pritet të nisur në 2020, dhe do të jenë të dizajnuara që të jetë rezistente ndaj cyber-sulme duke qenë gjithashtu në dispozicion për një numër të gjerë të bizneseve të vogla. Qeveria e Britanisë është e prirur për Mbretërinë e Bashkuar që të mbetet një qendër udhëheqëse për risi FINTECH si pagesat dhe blockchain, dhe aktualisht është duke hetuar nëse sistemi ringritur RTGS do të mund të sigurojë dhe të përdorin "prova kriptografike" që ndalet e të dhënave të qenit të vjedhura ose të ndryshohet.


Shkalla Dominimi Bitcoin godet rekord të lartë për 2018 duke arritur 46.5%

Sipas të dhënave të ofruara nga CoinMarketCap, Dominimi Bitcoin kohët e fundit goditi 46.5% shenjë për herë të parë që nga dhjetori 2017. Dominimi Bitcoin përfaqëson pjesën Bitcoin s në cap tregut total për cryptocurrency. Rritja e dominimit Bitcoin ka përkuar me çmim të BTC-së arritjes së lartë të saj dy-mujor më 23 korrik ($7,820) dhe duket për të treguar se Bitcoin është ende e “portë cryptocurrency” për shumicën e investitorëve: vetëm pas blerjes BTC ata mund të fillojnë diversifikimin pronat e tyre crypto.

Vlen të përmendet se dominimi Bitcoin s nuk paraqet në mënyrë adekuate gjendjen aktuale të tregut kripto që nga monedhat e shumta fjalë për fjalë shfaqet çdo ditë. Pavarësisht nga përmbytjet masive të altcoins reja, Bitcoin është ende e mban të fortë në atë metrikë, dhe uptick bullish mund të tregojë BTC do të mbajë rritur pjesën e tregut.


qyteti kinez fillon $ 1.5b Blockchain fond

Nanjing, kryeqytet i provincës Jiangsu, thuhet se ka nisur një vlerë të fondit të investimeve 10 miliardë juan për të promovuar teknologjinë blockchain dhe një ekonomi të bazuar në shenjë. Nanjing është shtëpi për një nga portet më të mëdha në botë në brendësi. Alibaba, një nga korporatat më të mëdha në botë të teknologjisë, zgjodhi Nanjing si selinë e biznesit të tij minierave cryptocurrency në tetor 2017.

Fondi i komunës u krijua në bashkëpunim me agjencitë qeveritare. Yuandao, kryetar i një lokal “Blockchain Alliance” tha se “më shumë industritë adoptuar teknologji blockchain do të thotë se më shumë do të ndjekin shembullin.”


Raporti Kraken Daily Market për 23.07.2018

BTC
$7,753
↑ 2.95%
$102M
ETH
$451.4
↓ 2.84%
$27.6M
BCH
$788.83
↓ 2.59%
$5.2M
XRP
$0.4464
↓ 3.25%
$4.51M
EOS
$7.91
↓ 2.59%
$3.87M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$2.97M
XMR
$135.42
↑ 3.91%
$2.22M
XLM
$0.2827
↓ 3.40%
$2.11M
ETJ
$15.96
↓ 3.27%
$1.84M
DASH
$241.5
↓ 5.12%
$1.75M
REPS
$32.14
↓ 10.8%
$1.68M
KZZ
$198.1
↑ 2.40%
$1.62M
LTC
$82.85
↓ 0.85%
$1.57M
doxh
$0.0035
↓ 1.22%
$238,380
ICN
$0.573
↓ 8.25%
$144,809
mln
$20.89
↓ 11.2%
$52,175

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$159M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 24.07.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *