Blockchain News 24.05.2018

shkëmbimin gjerman aksioneve konsideron nisjen e produkteve të Bitcoin

gjermanisht Boerse, pronari i bursën e Frankfurtit, është duke shqyrtuar ofruar produkte cryptocurrency, sipas një raporti.

Duke folur në një ngjarje të industrisë në Londër të mërkurën, Jeffrey Tessler, kreu i firmës të klientëve, produkteve dhe tregjeve kryesore, tha:

“Ne jemi thellë në punë me të.”


SHBA nis një hetim të paligjshëm manipulimit të çmimeve Bitcoin

Departamenti i Drejtësisë ka hapur një hetim për tregtimin e paligjshëm, veçanërisht nëse tregtarët janë penalisht manipuluar çmimin e Bitcoin, sipas katër njerëzve të njohur me këtë çështje.

Prokurorët federalë janë duke punuar me Komisionin Commodity Futures Trading, një rregullator financiar që kontrollon derivativë të lidhura me Bitcoin.

Taktikat e paligjshme që Departamenti i Drejtësisë është fokusuar në përfshijnë spoofing dhe tregtimit të lajë, të cilat janë praktika të paligjshme që mund të ndikojnë në çmimet. në spoofing, një tregtar paraqet urdhrat dhe pastaj anulon ato një herë çmimet lëvizin në një drejtim të dëshiruar.

tregton lahen të përfshijë një tregti Cheater me veten e tyre për të dhënë një përshtypje të rreme të kërkesës së tregut që lures tjetër të zhyten në shumë.

Këto janë format e mashtrimit që rregullatorët kanë kaluar vite duke u përpjekur për të çrrënjosur nga ardhmes dhe tregjet equities.


banka Thai kompleton transaksion ndërkombëtar duke përdorur Blockchain

banka Krungsri Tajlandë sukses kryer një transaksion ndërkufitar “në një kohë të shkurtër” me një bankë në Singapor duke përdorur një blockchain.

Duke përdorur këtë teknologji në të ardhmen do të lejojë bankën Singapor, Mitsubishi, dhe kompanitë e tjera për sa duket “përmirësuar më tej efikasitetin e saj të menaxhimit të likuiditetit dhe për të zvogëluar koston e tyre” Banka tha se.


Fondi i parë gardh kripto nisur në Australi

Çdo Capital Australisë ka nisur fond parë cryptocurrency-fokusuar të vendit mbrojtës për investitorët e shitjes me pakicë.

Tom Surman, bashkë-themelues dhe drejtor i kompanisë me bazë në Australi menaxhimin e investimeve, tha:

“Ne jemi krenar të jetë një nga fondet e para të shitjes me pakicë që e bëjnë cryptocurrency dhe teknologji blockchain në dispozicion si një investim cutting-edge për çdo Australiane. "

Sipas Surman, ndërsa shumë Australianët janë në kërkim për të investuar në cryptocurrencies, mungesa e teknike, know-how është parandalimi shumica e tyre nga zhyten në ujërat e monedhës dixhitale.


tech Japanese GMO gjigant të hap 7nm Bitcoin minator

Japanese IT gjigant GMO Internet është vendosur të hap një pajisje të minierave Bitcoin bazohet në patate të skuqura 7nm më vonë këtë vit.

Firma tha se po nis minator re B2 më 6 qershor me prodhimin në masë për të shpejt të ndjekur, dhe dërgesat filluar në tetor.

Njoftimi tha se pajisja duhet të ofrojë të lartë të niveleve të fuqisë hashing me kërkesat më të ulët të energjisë elektrike.


Coinbase fiton crypto këmbimit Paradex & planifikon të ofrojë shërbime jashtë SHBA

Coinbase, më e madhe platformë shkëmbimi kripto në SHBA, ka fituar të këmbimit decentralizuar platformë Paradex.

Paradex është një shërbim peer-to-peer që ofron përdoruesve mundësinë për të tregtuar CRYPTOS direkt nga kuletat e tyre në vend se duke përdorur shërbimet e centralizuara si Coinbase, Binjakët, etj. kështu, përdoruesit kanë të drejta të plota ruajtjes mbi argumentet e tyre dhe kapitalin Fiat.

Coinbase në plan për të bërë disa përmirësime në teknologji dhe të nisë shërbime Paradex për klientët jashtë Shteteve të Bashkuara.


Kompania Dominant çeke të energjisë për të pranuar pagesa Bitcoin

Një nga kompanitë më të mëdha të gazit natyror në Republikën Çeke, gazi Prague, ka njoftuar planet për pranojnë Bitcoin muajin e ardhshëm.

Kompania e energjisë është e vetmja kompani në industri për të marrë një hap të tillë.

aktualisht, Pragë furnizimet elektrike Gas shumë se 420,000 konsumatorët me gaz.


Blockchain News 24.05.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *