Blockchain News 23.08.2018

Bithumb bërë $ 35 milion fitim në 2018 pavarësisht hack

shkëmbimin e Koresë së Jugut cryptocurrency Bithumb bëra fitimet neto të $35 milionë në gjysmën e 1 të këtij viti, pavarësisht nga një qershori i përafërt për firmë. i dënuar, një krijues pajisje video që zotëron 10% i Bithumb, zbuloi të dhënat financiare të një rregullatori financiar të Koresë së Jugut të enjten.

Shteti tallash metali, në 2018, Bithumb mbledhura $270 milion në të ardhurat, me $194 milion në fitime operative. Ndërsa të dhënat për të njëjtën periudhë të vitit të kaluar nuk është në dispozicion, Yonhap tha Bithumb bërë $380 milion në fitimet neto në 2017 vetëm, me shume se 10 herë fitimet e saj gjysmë-vjeçare deri më tani. Ka qenë një verë shkëmbore për Bithumb deri tani. Platforma pësoi një të çarë të madhe në qershor të vitit që e panë rreth $31 milion në cryptocurrencies vjedhur - edhe pse ajo më vonë pohoi se kanë clawed mbrapa $14 milion. Nuk është e qartë nëse kjo ngjarje ka prekur shpalosur shifrat në pjesën e parë në mënyrë të konsiderueshme, ose në qoftë se shpenzimet do të jetë shtyrë për një periudhë kontabël të mëvonshme.


ProShares Bitcoin ETF refuzuar

Komisioni i Letrave me Vlerë dhe Exchange ka lëshuar refuzime të Bitcoin propozimet ETF nga ProShares, Direxion dhe GraniteShares. Në një mënyrë të publikuar më 22 gusht, Zyrtarët në agjenci shkruan se ata kanë hedhur poshtë propozimet. sidomos, një ETF Bitcoin do të kishte qenë i pari shkëmbimi-tregtohen produkt i këtij lloji në SHBA. Të Kundërshtimet erdhën përpara afateve të raportuara më parë nga procesi i miratimit të KSHZ-së. sidomos, agjencia e përdorur njëjtin arsyetim të saktë - dhe të shprehurit - në të gjitha kundërshtimeve. Agjencia shkruan: ” Komisioni është mosmiratimi shkak (duke cituar) në veçanti kërkesa që rregullat e një shkëmbimi të letrave me vlerë kombëtare të jenë të dizajnuara për të parandaluar aktet dhe praktikat mashtruese dhe manipuluese.”

KSHZ-ja theksoi se “thekson se në zhgënjim nuk qëndron në një vlerësim të nëse Bitcoin, ose teknologji Blockchain më në përgjithësi, ka dobi apo vlerë si një risi ose një investim.” Ia vlen të përmendet se 10 Fondet e Bitcoin-lidhura janë duke u peshuar nga zyrtarët KSHZ. Agjencia mund të nxjerrë vendimet e saj para afatit të saj të përcaktuar (ashtu si edhe KSHZ-ja këtë javë). Por shembujt e fundit tregojnë se KSHZ-ja do të presë deri afër afateve, & ndoshta “vendimet punting,” të gjithë, por duke siguruar shtesë gozhdë-thumbues nga komuniteti kripto.


Raporti Kraken Daily Market për 22.08.2018

BTC
$6,338
↓ 1.52%
$90.7M
ETH
$271.0
↓ 1.76%
$31.2M
XRP
$0.3159
↓ 3.60%
$5.58M
BCH
$515.11
↓ 1.75%
$3.27M
EOS
$4.62
↓ 2.74%
$3.03M
ETJ
$12.12
↓ 3.19%
$2.7M
LTC
$54.57
↓ 1.78%
$1.92M
Ushdt
$1.00
↓ 0.11%
$1.55M
XMR
$89.71
↓ 3.78%
$1.1M
XLM
$0.2088
↓ 3.86%
$859,654
DASH
$137.4
↓ 1.82%
$635,129
KZZ
$127.7
↓ 3.55%
$580,520
mln
$5.53
↓ 9.64%
$293,490
REPS
$18.31
↓ 2.24%
$206,122
ICN
$0.434
↓ 4.48%
$43,547
GNO
$30.6
↑ 0.16%
$27,699

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$144M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 23.08.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *