Blockchain News 23.06.2018

Përdor sipërmarrës $ 67 milion në kursimet për të marrë një shkëmbim cryptocurrency

Më parë këtë muaj, u njoftua se Eric Cheng, një sipërmarrës nga Singapori, kishte kursyer jetën e tij dhe shitjen e pasurive të tij të vërtetë, duke përfshirë edhe dy Rolls Royce, Lamborghini, Ferrari dhe një Porsche, për një investim tërësisht në pronësi në një shkëmbim cryptocurrency japonez i quajtur BitTrade të marrë.

Blockchain News 23.06.2018

Pse Cheng ishte i gatshëm për të marrë rrezikun

Më pak se një javë më parë, Bithumb, shkëmbimi më i madh i Koresë së Jugut cryptocurrency, pësoi një shkelje të sigurisë dhe ka humbur më shumë se $ 30 milion në fonde të klientit të ruajtura në asetet dixhitale të tilla si Bitcoin dhe Ethereum. Ekipi Bithumb ka njoftuar zyrtarisht se kompania është e pajisur plotësisht klientët e saj me fondet e korporatave të ruajtura në cryptocurrencies vlerë $ 450 milionë në qershor 2018.

megjithatë, me shkëmbime të vogla cryptocurrency, është e vështirë për të mbuluar humbjet e shkaktuara në sulmet e hacker, veçanërisht në qoftë se shuma hacked është më i madh se kapitalit ekzistues të kompanisë. Për shembull, swap i madh cryptocurrency në Japoni, i njohur si Coincheck, i humbur $ 450 milionë për nem në një sulm të fundit hacker, dhe dështimi i shlyerjes nga investitorët rezultoi në bursë për paraqitjen e falimentimit.

Prandaj, ekziston rreziku i marrjes së një shkëmbim cryptocurrency pavarësisht marzhe të larta të fitimit, pasi shkëmbimi kërkon zhvilluesve shumë përvojë dhe të talentuar, ekspertët e sigurisë dhe specialistët IT. edhe Coincheck, dikur shkëmbimin e madhe e aksioneve në Japoni, pranoi se hack u shkaktua nga mungesa e ekspertëve të sigurisë të kompanisë.

Cheng, i cili kaloi gjithë tij $ 67 milionë vlerë e kursimeve dhe pastaj disa për të fituar BitTrade, tha se ai nuk do të vjen keq të marrë rrezikun dhe është i kënaqur me blerjen e tij.

“Industria cryptocurrency po rritet në mënyrë eksponenciale, kështu që një veshje të mirë-rregulluar dhe i licencuar është çelësi për të kërkesës në rritje të takimit, dhe me këtë platformë japonez FSA-licencuar, Unë do të punojnë ngushtë me rregullatorët për të pakësuar atë platformë në mbarë botën,” ai tha Cheng.

Është e mundshme që Cheng agresive shtyrë përpara me planet e saj për të blerë BitTrade për shkak të statusit rregullator të shkëmbimit. BitTrade mbetet një nga dhjetra e shkëmbimeve cryptocurrency në Japoni licencuar dhe të miratuara nga Agjencia e Shërbimeve Financiare (FSA), dhe procesi i miratimit qeveria të veprojë si një shkëmbim Digital Pasurive është e shtrenjtë dhe e vështirë.


Raporti Kraken Daily Market për 22.06.2018

BTC
$6,192
↓ 7.79%
$104M
ETH
$475.2
↓ 9.18%
$101M
EOS
$8.81
↓ 15.2%
$8.97M
XRP
$0.4943
↓ 7.24%
$8.95M
ETJ
$15.28
↓ 13.4%
$7.61M
BCH
$774.06
↓ 11.0%
$7.4M
LTC
$85.69
↓ 11.3%
$4.02M
XMR
$112.05
↓ 8.16%
$2.03M
DASH
$241.3
↓ 7.16%
$1.96M
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$1.57M
XLM
$0.2064
↓ 9.07%
$924,868
KZZ
$171.7
↓ 10.1%
$541,063
REPS
$31.19
↓ 11.5%
$368,679
ICN
$0.664
↓ 9.27%
$74,433
GNO
$49.1
↓ 11.1%
$38,731
doxh
$0.0027
↓ 9.72%
$36,851

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$250M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 23.06.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *