Blockchain News 22.08.2018

Revolut do të lejojë përdoruesit për të marrë para mbrapa në Bitcoin

Revolut ka nisur një “Card metalike” e cila lejon fituar 1% para mbrapa jashtë Evropës, & 0.1% në Europë, që është paguar në CRYPTOS tilla si Bitcoin, Litecoin, dhe të tjerët. sidomos, Revolut ofron shërbimet e një banke të rregullt përmes app saj.

Getting para mbrapa në kripto është në dispozicion në blerjet me kartë, dhe në tërheqje globale ATM në muaj mbi $772. Kjo kartë të veçantë bankare metalike do të kushtojë $155 në vit. me rreth 2.5 milion përdorues në të gjithë Evropën, ajo do të të vë në dukje më tej cryptocurrencies për popullatën. nikolay Storonsky, CEO i Revolut deklaruar në nisjen e tij, "Ne jemi absolutisht të bindur se Revolut Metal do të jetë karta ekskluzive për të ardhmen, dhe një vlerë absolute duhet për udhëtarët në mbarë botën.


Kina ndalon hosting ngjarje crypto në qendër të Pekinit

vende komerciale të vendosura në qendër të Pekinit tani janë ndaluar nga hosting ngjarje cryptocurrency. Autoritetet në rrethin e Chaoyang të Pekinit kanë qarkulluar një urdhër, datë gusht. 17th, Bizneset e paralajmëruar të tilla si ndërtesat zyra, hotele, dhe qendrat tregtare që ata nuk duhet të presë ngjarjet që nxisin cryptocurrencies, kryesor të paktën dy organizatave për të anulluar ngjarjeve të planifikuara në një njoftim të shkurtër.

Dovey Wan, drejtor në firmën kapitaleve Danhua Capital, tha se ajo beson se rendi është një zgjerim i ndalimit tregtare cryptocurrency se qeveria qendrore i parë zbatohet vitin e kaluar. ajo shpjegoi: "Chaoyang është një lagje shumë simbolike, ajo që është konsideruar si 'qendra e pushtetit bazë'. Gjithashtu mjedisi rregullator të “shumimin e rrëfimeve” nuk ka nevojë për dokumentacionin zyrtar mbarëkombëtar në Kinë, kjo tashmë përcakton tonin. "


7 Premier League ekipet partner me eToro për pagesat Bitcoin

Bazuar në Aviv Tel platformë e investimeve globale eToro ka hyrë në një partneritet historik me 7 Premier League klubet e futbollit, i cili do të bëjë pagesat për lojtarët e tyre në Bitcoin. Ekipet përfshijnë Leicester City FC, Newcastle United FC, Southampton FC, Tottenham Hotspur FC dhe të tjerët. Si pjesë e marrëveshjes, Lojtarët e ekipit do të bëhet pagesa në Bitcoin përmes kuletat digjitale eToro.

Drejtor Menaxhues eToro së Iqbal V. Gandham tha “…Ne jemi të ngazëllyer për të bashkëpunuar me kaq shumë klube të Premier Ligës dhe të bëjë histori… Njoftimi i sotëm është hapi i parë i vogël në një rrugë të gjatë… marrjen e ekspozimit globale nëpërmjet këtyre klubeve të Premier Ligës përfaqëson një mundësi e madhe për të rritur ndërgjegjësimin. Blockchain sjell transparencë, që do të thotë se mund të përmirësojnë përvojën për të gjithë që e do e 'lojë e bukur. "”


media Kripto ndaluar nga WeChat

Blockchain dhe mediave cryptocurrency llogaritë në Kinë janë ndaluar në WeChat, app messenger. Mesazhi i mëposhtëm është paraqitur në faqet llogari për Deepchain, Huobi News, Jinse, Deepchain, CoinDaily dhe shumë të tjerë. “Për shkak të përdoruesit’ ankesat dhe pas ekzaminimeve të Platformës së, llogaria është gjetur të shkelë… Të gjitha përmbajtjet janë ndaluar. Llogaria është e ndaluar për përdorim.”

Nuk është e qartë në këtë kohë pikërisht arsyeja pse llogaritë janë mbyllur. megjithatë, China miratuar re “mesazheve publik” Rregullat thuhet synojnë degët blockchain mediave në 7 gusht të cilat mund të jetë katalizator për mbylljen e llogarisë.


Blockchain News 22.08.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *