Blockchain News 22.06.2018

Gjykata miraton Mt. Plani gox shlyerjes

Mt. kreditorët gox janë një hap më afër për të marrë $450 per Bitcoin humbur. Gjykata e Rrethit Tokio urdhëroi për të ndaluar procesin e falimentimit dhe të fillojnë procesin e rehabilitimit civil.

MT. gox Trustit, Nobuaki Kobayashi, nuk do të shesë asnjë Bitcoin më shumë - të paktën për të ardhmen e parashikueshme deri kreditorët janë të rimbursohen në Bitcoin në 2019.

Mt. gox. kontrollet 137,890.96 BTC ($880M USD) ose 0.81 përqind e të gjitha Bitcoins aktualisht në ekzistencë, shpërndarja e këtyre fondeve do të mund të ketë një efekt në tregjet cryptocurrency gjatë vitit të ardhshëm.


Bahamas për të pilotuar monedhën dixhitale shtetit të mbështetur nga

Banka Qendrore e Bahamas plan për të pilotuar një monedhë dixhitale. Njoftimi nga Zëvendëskryeministri i / ministrit të Financave, K. Peter Kthejeni Quest, është bërë në Bahamas Blockchain dhe cryptocurrency Konferenca duke u zhvilluar këtë javë.

Turnquest shpreson se Grand Bahama do të bëhet një qendër dixhitale për të gjithë rajonin.

ai tha se: "Prodhimi i një shërbimi modern pagesash plotësisht dixhital është rruga përpara për këtë epokë të qeverisjes. Një monedhë dixhitale Bahamian është veçanërisht e rëndësishme për shumë ishuj Familjare si ata kanë parë shumë banka komerciale pakësojë dhe të dalë nga komunitetet e tyre, duke i lënë ata pa shërbimet bankare.”


urdhrat FSA Japonisë Bitflyer për të ndalur regjistrimet e reja të llogarive duke cituar pamjaftueshme KYC / LPP

Një nga më të mëdha të shkëmbimeve Bitcoin Japonisë, me një vëllim të tregtimit të 65 milion $ në të kaluarën 24 orë, ka bërë të ditur sot se ata kanë marrë një "dënim administrativ" nga AMF-ja japoneze për kërkesat joadekuate KYC / AML.

Ata thonë se një zgjidhje është arritur të zbatojë një plan për përmirësim.

Ata janë tani për të shqyrtuar të gjitha dokumentet e tanishme klientët identifikimit dhe mund të kërkojë disa prej tyre për të përfunduar procesin e identifikimit përsëri.

Nderkohe, Të gjitha regjistrimet e reja llogarisë janë pezulluar përkohësisht, derisa "janë shqyrtuar status klientët ekzistues dhe të identitetit dhe të konfirmuar & sistemi i kontrollit të brendshëm është forcuar. "


transaksionet Kripto kanë tejkaluar shitjet e kartës së kreditit në Silicon Valley dyqan bizhuteri

CEO i bizhuteri Stephen Silver Bukura ka zbuluar se transaksionet cryptocurrency kanë tejkaluar shitjet e kartës së kreditit në dyqan me pakicë dhe 20% nga shitjet e kompanisë tani janë atribuohen cryptocurrency.

CEO Stephen Silver tha Dyqan tij bizhuteri ishte i pari shitësin bizhuteri në botë për të pranuar cryptocurrency përsëri në 2014.


New Blockchain ETF nisjen në Toronto Stock Exchange

Një ETF ri Blockchain do të fillojnë tregtinë e enjte në bursën e Torontos, ofruar ekspozimit në infrastrukturën prapa teknologjisë përçarës.

Fondi Horizons do të fokusohet në hardware dhe shërbimeve sipas Steve Hawkins, oficer bashkë-shefi ekzekutiv i Horizonte ETFs Menaxhimi Canada Inc.

pronat e ETF-së përfshijnë kompani të tilla si firmë gjysmëpërçues Nvidia Corp.


Raporti Kraken Daily Market për 21.06.2018

BTC
$6,715
↓ 0.56%
$38.9M
ETH
$523.2
↓ 2.14%
$34.1M
ETJ
$17.64
↑ 8.29%
$6.67M
BCH
$870.00
↓ 1.86%
$3.82M
XRP
$0.5328
↓ 1.41%
$2.46M
EOS
$10.39
↓ 0.67%
$2.34M
XLM
$0.2270
↓ 1.67%
$1.38M
LTC
$96.56
↓ 1.01%
$1.18M
DASH
$259.9
↓ 2.32%
$1.11M
XMR
$122.01
↓ 0.16%
$584,456
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$543,549
REPS
$35.24
↓ 2.71%
$159,706
KZZ
$190.8
↓ 1.10%
$148,038
ICN
$0.732
↑ 2.48%
$90,570
doxh
$0.0030
↓ 2.76%
$37,696
GNO
$55.2
↑ 0.04%
$25,413

Kraken DIGITAL ASSET EXCHANGE
$93.5M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme


Blockchain News 22.06.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *