Blockchain News 22.05.2018

Argentina banka bëhet i pari për të përdorur Bitcoin për transaksionet konsumatorëve

Banco Masventas sot Argjentinës, në partneritet me BITEX shkëmbimit, u bë banka e parë për të përdorur Bitcoin për transaksionet reale të konsumatorëve, posaçërisht për pagesat ndërkufitare.

Kjo duket të jetë banka e parë e brendshme në botë për të lejuar klientët të përdorin Bitcoin si një opsion pagese. Sipas bankës, konsumatorët tani mund të përdorin BITEX për të dërguar të holla në mbi 50 vende të ndryshme në më pak se 24 orë, me një tarifë prej 3% +TVSH.


Polonia pezullon vendimin e transaksioneve cryptocurrency tatimin e

Ministria e Financave për Poloninë ka lëshuar një deklaratë të re në lidhje me ligjet tatimore të vendit.

Pjesa më e madhe për kënaqësinë e përdoruesve cryptocurrency Polonisë, Tatimi mbi cryptocurrency tregtare është hequr përkohësisht pasi autoritetet kanë kuptuar se sa ishin të pazbatueshme dhe iracional ligjet tatimore.


Blockchain News 22.05.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *