Blockchain News 21.06.2018

gov Korean planifikon të investojë $ 200 milion në të teknologjisë blockchain

Nisma e re do të përfshijë 10,000 profesionistëve të industrisë blockchain dhe 100 Kompanitë, zgjerimin dhe komercializimin 6 Pilotët ekzistuese blockchain.

Këto pilotët kanë për qëllim për të levave teknologjinë blockchain për pasuri të patundshme, votimi në internet, anijeve logjistikës, menaxhimit rekord bagëti, doganor, të pasurive të patundshme, dhe ndërkombëtare shpërndarja e-dokument.

Deklarata për shtyp i Ministrisë gjithashtu jep shembuj të iniciativave private blockchain Ajo ka në plan për të promovuar, duke përfshirë "qytet i zgjuar" dhe "Fabrika e zgjuar" projekteve, një sistem Blockchain për industrinë e makinave të përdorura, dhe një "ushqim të sigurt shkollor" iniciativë Blockchain me bazë të shpërndarjes.

veç, Qeveria koreane do të mbështesë zhvillimin e BAAS (Blockchain-si-a-Service), për të lejuar ndërmarrjet e vogla dhe të mesme për të zbatuar zgjidhje blockchain efikase.


St. Louis Reserve Bank Federal tani gjurmët Bitcoin në regjistrin e saj

rr. Ndarja Louis i Bankës Rezervë Federale të SHBA tani është duke ndjekur çmimet e cryptocurrencies në regjistrin e saj të kërkimit.

Federal Reserve dhënave ekonomike (FRED) është një bazë të dhënash mirëmbahet nga St e bankës qendrore. dega Louis dhe tani është duke ofruar pikave të dhënave për Bitcoin dhe Litecoin.


Qeveria North Carolina kalon legjislacionin crypto miqësore

Qeveria North Carolina ka kaluar pro legjislaturën cryptocurrency, e cila do të legalizojë aktivitetet e kompanive cryptocurrency në shtet.

Duke përshëndetur legjitimimin shumë pritur nga qeveria, Coinbase ekzekutiv Mike Lempres tha se "Duke ndihmuar kompanitë cryptocurrency në përputhje me letrën e ligjit, udhëheqësit në të dy shtetet janë duke hapur rrugën për përfitimet ekonomike dhe sociale të këtë teknologji të re për të lulëzojë brenda komuniteteve të tyre. "


akademi shkenca kineze nis laborator blockchain matematikës

institucion federal Kinës shkenca, Akademia Kineze e Shkencave, është duke marrë pjesë në një përpjekje të re kërkimore për blockchain.

Akademia më e lartë për shkencën në Kinë tha se kishte vendosur një të ri “Big Data dhe Blockchain Lab” gjatë një seminari në 15 qershor. laboratori, e cila është duke u nisur në bashkëpunim me të bazuar në Pekin startup Blockchain Tai Cloud Corp, do të fokusohet në “marrëdhënia midis teknologjisë blockchain dhe matematikë.”


Fondacioni Ethereum, OmiseGO, tjetër, Sponsor i Qendrës Stanford për blockchain Kërkime

Fondacioni Ethereum, OmiseGO, tjetër, sponsor i Stanford Qendra për Kërkime blockchain
Stanford, një nga universitet e lartë në botë, ka hapur një qendër të re blockchain që është financuar pjesërisht për pesë vitet e ardhshme nga Fondacioni Ethereum, Protokolli Labs, Fondacioni Interchain, OmiseGO, DFINITY Stiftung dhe PolyChain Capital.

Qendra do të ndërmarrë kërkime relevante për këtë hapësirë, me një numër të letrave tashmë duke përfshirë një titull: "prova-e-vonese dhe randomness beacons në Ethereum."

Kjo provë do të jetë shumë i dobishëm si sharding marshon bashku, me qendrën për të financuar më tej një numër të kurseve të lidhura blockchain në Stanford, duke përfshirë edhe një i quajtur "cryptocurrencies, zinxhirët bllok, dhe kontratat e zgjuar ".

vetë ynë studenti do të kishte me siguri nuk rezistuar këtë titull, kështu që shpresojmë se ata kanë disa mënyrën e menaxhimit të kërkesës sepse me paketa paguajnë "marrë çmendur" Ne duhet të mendojmë se mund të ketë një listë pritjeje.

As nuk do që etja të plotësohen nga një përsëritje të kursit në internet (aq sa ne mund të shohim), por do të ketë një kurs online për tani më shumë i mërzitshëm, por shpesh kritike jetike, fushë cryptography, me një tekst të lirë në internet diplomuar në cryptography të jetë gjithashtu në dispozicion.

"Blockchains do të bëhet gjithnjë e më kritike për të bërë biznes në nivel global,"Dan Boneh, bashkë-drejtor i Qendrës blockchain në Stanford, thënë më parë duke shtuar me tej:

"Kjo është një zonë interesante e kërkimeve me pyetje të thella shkencore. Sapo keni marrë në detajet që ju të shpejt të kuptojë se kjo zonë do të gjenerojë më shumë tezat e doktoratës në të gjitha shkencave kompjuterike dhe më gjerë. "


Raporti Kraken Daily Market për 20.06.2018

BTC
$6,752
↑ 0.24%
$56.2M
ETH
$534.6
↓ 0.37%
$44M
BCH
$886.47
↓ 1.39%
$4.08M
ETJ
$16.29
↑ 4.62%
$4M
XRP
$0.5405
↓ 1.11%
$3.7M
EOS
$10.46
↓ 1.13%
$2.45M
DASH
$266.1
↑ 2.08%
$1.65M
LTC
$97.55
↓ 1.53%
$1.61M
XMR
$122.21
↓ 2.89%
$806,871
Ushdt
$1.00
→ 0.00%
$580,705
XLM
$0.2308
↓ 1.86%
$482,963
REPS
$36.22
↓ 0.66%
$406,956
KZZ
$193.0
↓ 2.27%
$373,453
ICN
$0.714
↓ 0.91%
$53,614
GNO
$55.1
↑ 0.11%
$36,146
doxh
$0.0030
↓ 0.07%
$27,343

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$120M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme
kripto, EUR, USD, JPY, CAD, GBP


Blockchain News 21.06.2018

një koment

  1. Hey There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article. I’ll be sure to bookmark it and come back to read more of your useful information. Thanks for the post.
    I will certainly return.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *