Blockchain News 21.05.2018

Komisioneri Philippines KSHZ kërkon aktorëve kripto’ reagime mbi rregullat

Rregullatori Filipinet 'të tregut, Komisioni i Letrave me Vlerë dhe Exchange, kërkon kontributin e kripto dhe blockchain “palët e interesuara” për të ndihmuar agjencitë qeveritare në hartimin e rregullave të përshtatshme për hapësirën.

SEC Komisioneri Ephyro Luis Amatong foli në një takim të Shoqatës Filipine e Digital Tregtisë dhe Industrisë të decentralizuar, dhe tha:

"Qeveria do të jetë aktive në krijimin e rregullave rreth cryptocurrency. Ne duam që të angazhohen të gjitha palët e interesuara duke i pyetur për komentin tuaj. Ne nuk duam për të ndaluar çdo gjë vetëm për shkak se ne nuk e kuptojnë diçka. Kjo është arsyeja pse reagimet tuaja dhe bashkëpunimi juaj janë të rëndësishme kështu që ne mund të dalë me një rregull të përshtatshëm për tregtimin e cryptocurrency. "


Politikanët Kolorado mund të pranojë kontribute shpejti crypto

Shteti i Kolorados së shpejti mund të lejojë komitetet politike të pranojnë kontribute në cryptocurrency.

Zyra e Sekretarit të Shtetit Kolorado publikuar një draft të ri të punës së saj “Rregullat përket fushatës dhe Financa Politike” e cila sidomos përfshin një seksion të ri mbi donacionet cryptocurrency.

Shtetet e propozuara udhëzuese:

“Një komitet mund të pranojë kontribute në cryptocurrency, deri në limitin e pranueshme për një të holla apo monedhë kontributit. Sasia e kontributit është vlera e cryptocurrency në kohën e kontributit. Komisioni duhet të raportojë çdo fitim ose humbje pas kontributin si të ardhura ose të ardhura të tjera.”


Rusi & Iran dakord që cryptocurrencies mund të përdoret për të shmangur SWIFT, si dhe sanksionet

kreu Iranit i çështjeve ekonomike, Mohammad Reza Purebrakhim, përshkruhet duke përdorur paratë dixhitale si mjet për të shpëtuar nga ndikimi i dollarit si një “drejtim premtuese.”

Kjo u diskutua në një takim me kreun e Komitetit të Këshillit të Federatës Ruse për Politikë Ekonomike Dmitry Mezentsev ku të dy Rusia dhe Irani përshkruar Kripto si një zëvendësim i sistemit SWIFT ndërbankar të pagesave, përdorimi i të cilave do të dobësojë ndonjë sanksione monetare të vendosura në vende të, duke e bërë Rusinë në bashkëpunim me Iranin në këto përfitimet e përdorimit kripto.


CoinGate për të nisur përpunimin e pagesave Bitcoin Lightning Rrjeti

Shërbimi procesor pagesës CoinGate ka filluar testimin e Lightning Rrjeti.

CoinGate has designed an example shop which allows you to test Lightning payments in action at https://example.coingate.com/.

Kompania shpreson të bëhet procesori i parë pagesën për të pranuar pagesa Ln në kushte të gjalla.


Blockchain News 21.05.2018

3 comments

  1. continuouѕlу i used to read smaller content that as well clear their motive, and that is also happening with this рost which I am
    reading now.

  2. There is apparently a bundle to realize about this. I consider you made various good points in features also.

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *