Blockchain News 20.08.2018

Chaincode nis Lightning Rrjeti Bootcamp

Chaincode Labs’ Bitcoin Zhvilluesit kanë nisur një 1 Javën Bootcamp për të mësuar Bitcoin dhe blockchain për web developers me asnjë njohuri paraprake të Bitcoin, në një përpjekje për të, siç tha inxhinier Chaincode dhe Bitcoin software mirëmbajtësi Marco Falke, krijuar teknologjisë “për njerëzit normal në rrugë, zhvilluesit jo vetëm pazakontë.”

njoftoi të hënën, Chaincode është duke filluar një të ri “seli” në Nju Jork, në tetor, ai që do të fokusohet për të ndihmuar zhvilluesve të ndërtuar Apps e tyre Lightning Rrjetit, në një përpjekje që të nxisë përdorimin Bitcoin si dhe edukuar njerëzit në ln. Falke vazhduar: “Nuk ka shumë Apps dhe ju nuk mund të shkoni në një dyqan dhe të paguajnë me Bitcoin. Ka gjithë kjo infrastrukturë të humbur. Ne menduam se do të ishte e madhe për të marrë disa zhvilluesve të aplikacioneve të përfshirë që kanë faqet e internetit të ndërtimit Përvoja, por nuk duhet të ketë ndonjë sfond në Bitcoin ose Lightning… personalisht, Unë mendoj se çdo ditë ne presim për aplikimet Rrufeja do të vonojë Lightning dhe Bitcoin. Është me të vërtetë e rëndësishme për të bërë këtë të zhvillimit app gjë sa më shpejt të jetë e mundur.”


Raporti Kraken Daily Market për 19.08.2018

BTC
$6,395
↑ 0.46%
$21.1M
ETH
$298.8
↑ 3.24%
$20.5M
XRP
$0.3409
↑ 6.75%
$4.17M
EOS
$5.17
↑ 3.40%
$2.47M
BCH
$562.50
↑ 0.90%
$1.82M
ETJ
$13.33
↑ 2.46%
$1.47M
LTC
$57.27
↑ 1.60%
$653,399
XLM
$0.2250
↑ 0.96%
$507,412
XMR
$96.78
↑ 0.39%
$436,433
DASH
$155.7
↑ 3.06%
$234,749
Ushdt
$1.00
↑ 0.03%
$202,663
mln
$8.18
↑ 18.4%
$142,547
KZZ
$140.5
↓ 0.67%
$122,850
REPS
$18.38
↑ 4.61%
$86,251
ICN
$0.482
↑ 2.27%
$49,652
GNO
$31.1
↑ 0.88%
$26,462

Kraken DIGITAL ASETEVE EXCHANGE
$54M tregtohen në të gjitha tregjet e sotme
kripto, EUR, USD, JPY, CAD, GBP


Blockchain News 20.08.2018

Lini një Përgjigju

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *